Фейк про те, що близькі друзі президента Зеленського купили яхти за 75 млн доларів – Без Брехні
Фактчек

Фейк про те, що близькі друзі президента Зеленського купили яхти за 75 млн доларів

Російська пропагандистська машина через мережу своїх «західних» експертів та фейкових видань розігнала вкид про те, що нібито  президент України Володимир Зеленський причетний до купівлі придбав двох розкішних яхт на загальну суму 75 млн. доларів. Судна нібито придбали його близькі друзі – брати Шефір. І купівля сталася не колись, а у розпал війни. Про деталі фейку – далі у матеріалі.

 

Дослівно у поширеній пропагандистський ресурсами публікації йдеться про таке:

«Американские журналисты обнаружили покупку двух яхт на общую сумму $75 млн «Слугами народа». Портал The DC Weekly предоставляет факты покупки двух яхт, приближенных к Зеленскому братьев Шефир. Судя по документам, яхты стоят в Абу-Даби.

«По недавним сообщениям Владимир Зеленский и его близкие пособники, Борис и Сергей Шефир, якобы приобрели две роскошные яхты общей стоимостью в 75 миллионов долларов. Предполагаемые покупки отправили в октябре 2023 года в города Антиб и Абу-Даби. Информацию раскрыл журналист Шазад Назир», – говорится в материале.

Ким Дотком также отметил «целевое использование» американских денег: «Налоговые доллары США в действии. Зеленский якобы купил по доверенности две яхты на сумму более 75 млн долларов, сообщает The Islander. Названия яхт – оскорбление для всех украинцев: «Мне повезло» и «Мое наследие»».

Слід одразу звернути увагу на майданчик, на який посилаються пабліки, що поширюють дану інформацію. Це видання The DC Weekly. Буквально сьогодні, ми опублікували викриття, що даний портал – це проросійська платформа поширення кремлівських фейків і наративів під прикриттям, що це «американські журналісти». Викриття стосувалося дезінформації, що нібито Зеленський готує втечу у США навесні 2024 року. http://surl.li/nyddp

Ще раніше цей же ресурс опублікував фейк про нібито причетність дружини президента Олени Зеленської до торгівлі дітьми. http://surl.li/nxuyu

Поширення дезінформації про нібито розкішне життя найближчого оточення Президента Зеленського під час війни направлене на подальшу дискредитацію не стільки самої особи президента, скільки України як держави. Ця дезінформація льє воду на млин російських наративів про те, що Україна – найбільш корумпована країна, що західна допомога розкрадається.

Щодо яхт, то яхти, про які йдеться, реально існують, але до Зеленського та його оточення вони жодного стосунку не мають.

Зокрема, на сторінці у соціальній мережі Х (колишній Твіттер), представник фактчек-групи BBC-verify Шайан Сардарізаде опублікував спростування, згідно з яким перевірка інформації підтвердила, що ні президент України, ні його оточення не купували яхти вартістю десятки мільйонів доларів: «Вірусні заяви прокремлівських користувачів про те, що президент Зеленський купив дві яхти, My Legacy (Моя спадщина) і Lucky me (Мені пощастило) за 75 мільйонів доларів, абсолютно брехливі. Брокерські компанії Behnemar і Burgess підтвердили мені, що яхти не продані і зараз виставлені на продаж» http://surl.li/nydhq

Розслідування даного вкиду провели і італійські фактчекери з ресурсу Open.online. І вони теж дійшли висновку, що Зеленський та його оточення насправді не купував вказані яхти, а самі судна досі продаються. http://surl.li/nydii

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja