Фейк про те, що Борис Джонсон під час відвідин Львова зробив «зігу» – Без Брехні
ДніпропетровщинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що Борис Джонсон під час відвідин Львова зробив «зігу»

Фахівці Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки виявили черговий вкид пропаганди, у якому фейкороби показали на фото, як колишній прем’єр Великої Британії Борис Джонсон «зіганув» під час візиту до Львова, коли перебував у Львівському національному університеті  ім. Івана Франка. Такий же знак зробили і інші учасники урочистостей –  вручення йому наукового ступеня. Де приховано фейк – далі у матеріалі.

 

Експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон дійсно перебував у Львові 9 вересня 2023 року у Львівському Національному університеті імені Івана Франка. Як повідомляло «Суспільне», там він прийняв надане університетом звання Doctor Honorіs Causa. http://surl.li/lbzxu

Звання Почесного доктора Львівського університету Борису Джонсону присвоїли 4 жовтня 2022 року. А 9 вересня було вручення. Борису Джонсону вручили диплом та передали двотомну енциклопедію ЛНУ, де буде написано про позицію Джонсона під час російської агресії.

Саме те фото, яке було поширене у репортажі «Суспільного» було використане для фальсифікації. Навіть без застосування технічних засобів перевірки можна побачити примітивну доробку «зіг» через фоторедактори.

Подібний вкид з’явився як ще одна «розпаковка» російського наративу про нацистів в Україні, про нацистську владу – особливо це стосується Західної України. Крім того, всіх хто підтримує Україну пропагандисти кремля теж маркують ярликом нацистів.

Також слід нагадати, що в Україні з 2015 року діє Закон України Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки. http://surl.li/acckm

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “ЕКСПЕРТ-КР”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja