Фейк про те, що Брітні Спірс заблокували в Інстаграм за підтримку Росії – Без Брехні
Фактчек

Фейк про те, що Брітні Спірс заблокували в Інстаграм за підтримку Росії

З перевіркою інформації у російських телеведучих геть тяжко. Вірніше навіть не так: вони за достовірну інформацію вважають скріншоти з помийкових тг-каналів. Головне, щоб це було з критикою Заходу.

Так днями російська телеведуча, критикуючи свободу слова в США, заявила, що Брітні Спірс заблокували акаунт с Інстаграм за пост, в якому вона навіть не прямо підтримала Росію у війні, а лише припустила, що і західні медіа винні в розпалюванні цієї війни. «Он бомблять Ємен, чому ЗМІ про це не трублять, також Україна бомбила Донбас з 2014 і тиша», – нібито написала Спірс.

Як доказ цієї історії ведуча продемонструвала нібито скріншот цього повідомлення співачки. Цей скріншот виявився фейковим. Його поширили лише кілька російських тг-каналів, а оригіналу ніколи й не існувало. Розрахунок був на те, що перевірити це одразу неможливо, адже у Брітні і справді вимкнений акаунт в Інсті. От тільки видалилася вона сама, і робить це регулярно.

Та попри відверту екстравагантність Брітні Спірс, такої маячні про олігархічну Західну гегемонію та комунізм вона не писала. Текст побудований на типово російських кліше про те, що західний олігархічний уряд контролює медіа, тому правди ми не дізнаємося. До того ж у гео вказано Ленінград, СРСР. Дуже сумнівно, щоб Брітні була аж такою прихильницею Союзу, якого не застала. Комуністичних нахилів у Спірс теж раніше не було помічено, а на в тексті написано що цю троянду (на голих грудях)вона присвячує комунізму.

Головним аргументом, що підтверджує фейковість скріншоту є відсутність згадок про нього в США. А такий пост з комунізмом, Йєменом та «бомбілі дамбас» мав викликати неабиякий резонанс.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja