Фейк про те, що бригада «Азов» розпочала рекрутингову компанію у… Франції – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що бригада «Азов» розпочала рекрутингову компанію у… Франції

Російська пропаганда розпочала черговий етап дискредитації легендарного українського підрозділу – бригади «Азов». А якщо точніше – нового почину бригади – поглибленої і масштабної, а головне сучасної роботи по рекрутингу воїнів до лав підрозділу. Щоб вже вкотре очорнити діяльність загону пропаганда кремля поширила вкид, що нібито «Азов» розпочав компанію з рекрутингу у … Франції. Про деталі фейку – далі у матеріалі.

 

На основі вже досліджених матеріалів вкиду та супутніх деталей можна констатувати, що інформація про рекрутинг «Азовом» вояків у Франції, не просто вкиди, а достатньо широка інформаційна компанія.

На це вказують наступні ознаки.

У поширення дезінформації включилися і російські медіа, і топові телеграм-канали пропагандистів.

Так видання «Аргументи і факти» поширило 4 листопада матеріал із заголовком ««Азов» начал вербовать наемников во Франции» та наступним змістом: «Украинское националистическое формирование «Азов» запустило новую вербовочную компанию во Франции. На улицах Парижа раздают пропагандистские листовки с эмблемой подразделения и портретом президента Украины Владимира Зеленского. Кроме того, в Сети был зарегистрирован франкоязычный сайт, который призывает жителей европейской страны отправиться в зону боевых действий в составе «Азова»…» (дивись на скріншоті).

Пропагандистський телеграм-канал «Украина.ру» додав до вже вище вказаного змісту ще й інформацію про те, що «азовці» не тільки роздають листівки у Парижі, а й розгорнули масштабну інформаційну компанію у мережі «Х». А крім того, запустили спеціальний сайт для проведення рекрутингової компанії у Франції на французькій мові.

На підтвердження інформації пропагандисти дають посилання на декілька сторінок у мережі «Х» із рекламою нібито рекрутингу та лінк на сайт, який дійсно є.

Проте, мусимо розчарувати – все це вигадка і неправда.

По-перше, інформація про такий неординарний хід – проведення рекрутингу у Франції – немає ні на офіційному сайті підрозділу (http://surl.li/mxtqt), ні на їх сторінці у мережі «Х» (http://surl.li/mxtrb), ні на сторінці в Інстаграм (http://surl.li/mxtrr).

Відповідно всі поширення у даних соцмережах нібито від «Азову» – фейкові.

І безумовно така гучна подія – міжнародний рекрутинг – не приховувалася б керівництвом підрозділу. Тим більше, що буквально за декілька днів до появи пропагандистського вкиду «Азов» провів прес-конференцію, де оголосив, що почав співпрацю про рекрутингу фахівців різних спеціальностей з українським сайтом з працевлаштування Work.ua http://surl.li/mxttf

На сайті Work.ua вже можна побачити 71 вакансію від «Азов» на різні професії. Заробітна плата стартує від 25 до 125 тисяч гривень. Кандидатам бажано мати досвід роботи за тією чи іншою спеціальністю. Серед умов є офіційна мобілізація до кінця воєнного стану або служба за контрактом, можливе виконання обов’язків у зоні проведення бойових дій.

З великою долею ймовірності саме ця подія і могла стати поштовхом для пропагандистів розгорнути компанію з дезінформації аби дискредитувати дану ініціативу «Азову».

По-друге, що стосується нібито французької версії сайту – це теж фальсифікація. Сайт копіпастить реальний сайт підрозділу «Азов», однак декілька деталей видають руку пропаганди:

– сайт хоч і повторює в загальних рисах оригінал, але на відміну від нього виконаний – головна сторінка – у жовтій колористиці з прапорами «Азову». Решта сторінок – мають біле тло. В оригінальному сайті стиль мілітарі – оливовий,  відтінки зеленого, чорний, сірий.

аналогічно випадає із загального стилю анкета на фейковому сайті – це просто звичайна гугл-форма із заставкою з президентом України. В оригінальному варіанті анкети мають іншу структуру, яка має оригінальні риси, а не шаблонні як на фейковій платформі.

– використання образу президента України. Так Володимир Зеленський хоч і є очільником держави, але безпосереднього відношення до підрозділу немає. І «Азов» не використовує його образ у своїх заходах, рекламах, інформуванні.

– і головне… Пропагандисти, скопіювали і переклали французької блок про історію підрозділу. Але по-перше, переклад місцями некоректний і має ознаки автоматичного. А по-друге – і це головне – при описі бойового шляху підрозділу «Азов» пропагандисти уникнули детального опису по захисту азовцями Маріуполя. На оригінальній платформі є хоч і короткий, але детальний опис тих подій, аж до кількості знищеної техніки. Пропагандисти ці моменти у перекладі опустили і дали узагальнену і дуже і дуже скорочену інформацію про участь «Азову» у війні з росією у період 2022-2023 років.

Тож можемо констатувати, що поширена інформація про нібито рекрутингову компанію підрозділу «Азов» у Франції – дезінформація і фейк.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Запорізький центр розслідувань» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja