ФЕЙК про те, що фото Зеленського з дружиною на обкладенці Vogue порівняли з аналогічною обкладинкою з Гітлером – Без Брехні
Фактчек

ФЕЙК про те, що фото Зеленського з дружиною на обкладенці Vogue порівняли з аналогічною обкладинкою з Гітлером

Фоосесія Президента України Володимира Зеленського та його дружини, та подальша публікація світлин на обкладинці та у публікації журналу Vogue викликала чимало хейту в українському сегменті соцмереж.

Не можна сказати (але й не можна виключати) зв’язку з подібою негативною хвилею, яка поширилася і у західному сегменті Facebook, Twitter, Instagram. Низкою пабліків поширился дописи, де публікацію Зеленського та його дружини Олени на обкладинці  липневого номеру порівнюють з нібито схожою обкладинкою з  зображенням Адольфа Гітлера та Єви Браун.

При цьому стверджується, що останнє фото було надруковано у номері Vogue у 1939 році. І у коментарях до зображень додаються вкрай негативні меседжі: “Коли говорять про європейські цінності, чи мають вони на увазі цінності, які видно на цих фотографіях?”. Або: “Це те, що ми підтримуємо за допомогою наших податкових доларів?”

 

Розслідування цього вкиду провели фактчекери Reuters. У відповідь на їх запит, представник журналу Vogue розповів Reuters, що у 1939 році видання не публікувало знімок Гітлера та Браун. На відміну він фото українського президента та його дружини, побачило світ у липні 2022 року.

Заява представника виданння підтверджуєтсья і архівами Vogue за 1939 і 1940 років – там дійсно не виявлено такої обкладинки, яку поширювади сумнівні пабліки. (archive.vogue.com/issues/1939), (archive.vogue.com/issues/1940).

Зворотний пошук зображень фото, що використане у вкиді вказує на те, що світлина Гітлера із жінкою – відредагована і до неї навмисно додано логотип відомого видання – “Vogue 1939”.

Проте це не єдина фальсифікація.Згідно з підписом до повного фото на сайті фотостоку Alamy на світлині дійсно зображений Гітлер, але поруч із ним не Єва Браун, а дружина приватного лікаря Гітлера. http://surl.li/csjcp

Від нас до розслідування колег з Reuters додамо, що вуха цього вкиду стирчать з ключових наративів російської пропаганди, про нацистів та фашистів у владі України, у поширенні «ідей нацизму» в українському суспільстві, про так звану «денацифікацію», як одну з цілей вигаданої у кремлі «спецоперації».

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja