Фейк про те, що громадянам єврейської національності з України не раді в Ізраїлі – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що громадянам єврейської національності з України не раді в Ізраїлі

Усе частіше російська пропаганда через “ЗМІ” рф та підконтрольні їм telegram-смітники публікує фейки від імені іноземних ньюзмейкерів. У таких випадках розрахунок простий – звичайна людина навряд чи буде перевіряти правдивість інформації в закордонних джерелах. Крім того, російський споживач контенту звик жити за принципом “ну якщо вже там говорять, то точно правда”. Подібні публікації можуть переслідувати різні цілі, але традиційно не мають нічого спільного з реальним положенням справ.

 

ЩО СТАЛОСЯ?

Псевдоодеський тelegram-канал “Типичная Одесса” з посиланням на vedomosti.ru опублікував вкид, в якому йдеться про занепокоєння Кабінету міністрів Ізраїлю масштабами та кількістю людей з країн колишнього СРСР, які приїжджають до Ізраїлю з метою залишитися на постійне місце проживання.

У матеріалі інформацію подають зі слів міністра алії (алія – репатріація євреїв до Ізраїлю, – ред.) й інтеграції Офіра Софера про його наміри змінити пріоритети і більше уваги приділяти найбільш багатим євреям із Європи та США. Ось декілька меседжів, які особливо привертають до себе увагу:

  • Кабінет міністрів Ізраїлю говорить про те, що євреям із країн колишнього СРСР вже не раді, і поділяють їх на тих, хто приїхав із благополучних країн чи ні.
  • Міністр алії й інтеграції Офір Софер дав зрозуміти у своєму інтерв’ю, що має наміри змінити пріоритети алії і більше уваги приділяти найбільш багатим і благополучним євреям із Європи і США.
  • Головні зміни, які хоче провести уряд у законодавство про повернення, – заборона на репатріацію онукам євреїв.

В ЧОМУ ПРИХОВАНА НЕПРАВДА

“Кабінет міністрів Ізраїлю говорить про те, що євреям із країн колишнього СРСР вже не раді, і поділяють їх на тих, хто приїхав із благополучних країн чи ні”.

Дійсно на офіційній сторінці Міністерства алії й інтеграції у facebook http://surl.li/futol 20 лютого цього року опублікований матеріал про темпи репатріації з початку повномасштабного вторгнення рф до України. У тексті йдеться про те, що за рік до Ізраїлю прибуло в рамках операції “Репатріюємося додому” понад 15 тисяч осіб з України і детально розповідається про заходи, які вжив Ізраїль для того, аби впоратися з потоком людей.

Міністр алії й інтеграції Офір Софер заявив: “Коли в Україні почалася війна, я як депутат Кнесета (парламент Ізраїлю, – ред.) поїхав у центри для біженців в Молдові, щоб безпосередньо переконатися, як організована репатріація євреїв, що втекли від війни. Ставши міністром алії й інтеграції, я побачив, як важливо прийняти репатріантів в Ізраїлі та сприяти їх інтеграції».

Голова Єврейського агентства, генерал-майор у відставці Дорон Альмог: “Це одна з найбільших рятувальних операцій в історії. Єврейське агентство зробило неймовірне перед лицем кризи глобального масштабу”, – і далі: “Зараз наш борг – продовжувати приймати репатріантів з любов’ю та розкритими обіймами”.

Цією фразою закінчується текст. Жодної мови про те, що в Ізраїлі хоч комусь не раді, не йдеться. Більше того підкреслюється, що обов’язок держави продовжувати приймати людей.

“Міністр алії й інтеграції Офір Софер дав зрозуміти у своєму інтервʼю, що має наміри змінити пріоритети алії і більше уваги приділяти найбільш багатим і благополучним євреям із Європи і США”.

І це твердження не має нічого спільного з висловами ізраїльського політика. Ось декілька реальних цитат Офіра Софера http://surl.li/futpi

Поточний бюджет не включає достатньо фінансових ресурсів для здобуття всіх відповідних послуг 75 тисяч репатріантів, що прибули у 2022 році, попередив міністр алії й інтеграції Офір Софер. Під час дискусії в Комітеті у справах імміграції, абсорбції та діаспори 15 лютого Софер розповів, що в міністерстві звикли обслуговувати 20-30 тисяч репатріантів на рік, і воно не справляється. “Ізраїль переживає драматичний момент”, – заявив міністр.

“Або ми скористаємося можливістю і допоможемо правильно інтегрувати цих репатріантів, або буде величезний хаос”. Софер також поділився, що його мета – запропонувати кожному репатріантові оптимальний пакет підтримки протягом перших двох років перебування тут, який включатиме “гранти на адаптацію, кошик на адаптацію і кошти на оплату оренди. Доведеться зробити ряд дій, щоб прийом олім (олім – ті, хто переїхав на ПМЖ в Ізраїль) був на 100 відсотків оптимальним”.

“Я не маю наміру відмовлятися від надання репатріантам широкого спектру можливостей для вивчення івриту різними способами, такими як онлайн і з гнучким графіком. На жаль, питання інтеграції публічно відхилене вбік і не стоїть на порядку денному ЗМІ”, – відзначив він.

Дійсно в матеріалі йдеться не лише про українців, які бажають переїхати на ПМЖ до Ізраїлю, але і про євреїв з Франції. У цьому випадку йдеться про інші проблеми.

Тобто говориться про проблеми міністерства та його фінансування. Проте немає ані слова про те, що в Ізраїлі якимось чином є пріоритети до тих або інших євреїв за місцем їх мешкання до переїзду. Нічого не говориться і про фінансовий статус людей. А про США взагалі не згадується. Це посилання повністю вигадане від першого до останнього слова.

Висновки

Цей текст є фейком, у якому все побудовано на відвертій брехні та маніпуляції. Мета такого вкиду – посіяти відчуття тривоги у громадян України, виставити їх людьми другого сорту. Для цього автори вдаються до прийому видалення читача від джерела інформації, роблять важкою перевірку того, що написане. 

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja