Фейк про те, що Інтерпол буде повертати ухилянтів до України – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Фейк про те, що Інтерпол буде повертати ухилянтів до України

Кремлівські ЗМІ поширили новину про те, що поліція Харкова нібито передаватиме відомості до Інтерполу про громадян України, які «утекли від мобілізації» до країн Європейського Союзу.

Цитують заяву начальника слідчого управління Національної поліції Харківської області Сергія Болвінова.

«Першими в Україні випробовуємо схему, як не дати зрадникам… осісти й заховатись у цивілізованому світі»

Представник нацполіції Сергій Болвінов справді заявляв про майбутню співпрацю з Інтерполом задля пошуку українців за кордоном, але про “ухилянтів”, тобто чоловіків, які виїхали за кордон, щоб не йти до війська, там взагалі не йшлося.

14 липня Болвінов опублікував пост на своїй сторінці у Facebook такого змісту:
«Перекриваємо повітря колаборантам-втікачам в Європі.
Спокійне життя в країнах ЄС для наших колаборантів добігає кінця – розпочали співпрацю з Інтерполом. Першими в Україні випробовуємо схему, як не дати зрадникам і пособникам окупантів «осісти» і сховатися в цивілізованому світі… Тому вирішили дістати їх і там (в ЄС – прим. ред.). Кожного, хто був причетним до співпраці з росіянами під час окупації, вносимо до бази й подаємо заявку до Інтерполу. Повідомляємо іноземних колег про те, що ці люди – не жертви війни чи політичні біженці, яких намагаються там із себе вдавати, а підозрювані у кримінальних злочинах в Україні».

Скріншот сторінки Сергія Болвінова в Facebook

Як бачимо, у повідомленні пана Боліванова не йдеться про розшук ймовірних ухилянтів від мобілізації, адже по кожному випадку виїзду треба спершу провести перевірку і розслідування, а це мільйони випадків. Мова йде про розшук офіційних підозрюваних в кримінальних правопорушеннях проти держави, тобто колаборантів та державних зрадників.

Не всі, хто виїжджав — виїхав незаконно, і далеко не всі ухилянти — колаборанти.

Крім цього, деякі кремлівські ЗМІ написали про роботу України з Інтерполом, не називаючи основної причини цієї співпраці. У таких маніпулятивних новинах повідомлялося, що Україна вважає «зрадниками» тих, хто виїхав до України, і тому вноситиме їх у базу Інтерполу.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja