Фейк про те, що колишній прем’єр-міністр України Яценюк назвав нинішню українську владу «найнацистським режимом» – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що колишній прем’єр-міністр України Яценюк назвав нинішню українську владу «найнацистським режимом»

У намаганнях посіяти розбрат та зневіру в українському суспільстві російська пропаганда активно використовує образи тих чи інших українських політиків, у яких є бекграунд із критикою влади Президента Зеленського у минулому. Ставка у таки вкидах  зрозуміла – якщо політик критично висловлювався про нинішню владу у минулому, то цілком логічним виглядає те, що він може дозволити собі це й сьогодні.

Все так. Проте фальсифікатори кремля вкладають зовсім інші слова в устах таких політиків. Так днями у соціальних мережах масово поширився вкид, про те, що нібито колишній прем’єр України Арсеній Яценюк охарактеризував нинішню українську владу як «найнацистський режим після Адольфа Гітлера». І про це він заявив публічно. Чому це неправда і до яких фальсифікацій вдалася пропаганда – далі у  матеріалі.

 

На підтвердження начебто меседжу Яценка у публікаціях додається  відео, в якому екс- прем’єр справді говорить слова, наведені пропагандистами. Але є один нюанс – у записі не чути назви країни, на адресу якої вони вимовляються, а просто фігуру фраза про нацистський режим.

Зокрема, у представленому пропагандистами записі йдеться і про нацифікацію, і про самий нацистський режим у Європі після Гітлера, проте дивним чином ніде не чути слів «Україна», або «режим Зеленського».

При тому із  контексту можна зрозуміти, що Яценюк не просто говорить на камеру певні меседжі у форматі блогу, а відповідає на питання у бесіді з кимось. В той же час, де саме виступає Арсеній Яценюк, з ким говорить, що це за формат, коли відбулася розмова – у відео у вкиді інформація відсутня. Крім того, в ознаках реплік Яценюка присутні елементи монтажу.

Насправді, ЯеЯк доказ пропагандисти навели фрагмент інтерв’ю, яке екс-прем’єр України дав популярному журналісту та провідному Дмитру Гордону 25 червня. http://surl.li/lyndt

Насправді, меседжі, які наводяться пропагандистами, Арсеній Яценюк справді сказав, але вони спеціально були змонтовані так, щоб не було зрозуміло, про яку країну йдеться, і це дало їм можливість стверджувати, що екс-прем’єрка говорить про свою країну. У відео фальсифікатори використали фрагменти інтерв’ю, яке екс-прем’єр України дав журналісту Дмитру Гордону ще 25 червня 2023 року.

В інтерв’ю Яценюк говорить про Росію і про це цілком чітко свідчить повний фрагмент, який починається на 26-й хвилині: «Та справді відбулася нацифікація, тільки безпосередньо самої Росії. Більш нацистського, расистського та антисемітського режиму, ніж путінський режим, у Європі не було після Адольфа Гітлера. Це взагалі енциклопедичний приклад нацизму, антисемітизму, всіх вироків, які тільки є».

 

ВИСНОВОК

Поширене кремлівськими пропагандистами відео про те, що екс-прем’єр України вважає владу своєї країни найбільш нацистською після Гітлера – фейк.

Російська пропаганда вже неодноразово вдавалася до подібних фальсифікацій, монтуючи із реальних відео матеріалів такі, які за змістом відповідали наративам москви.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja