Фейк про те, що Київський ТЦК розігрує призи серед тих, хто прийде оновити свої дані – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що Київський ТЦК розігрує призи серед тих, хто прийде оновити свої дані

Днями російський телеграм-канал «Украина.ру» поширив фейкову рекламну листівку у тексті якої йдеться про те, що міський Київський ТЦК та СП начебто розігрує призи, аби чоловіки прийшли у військкомат оновити свої дані. Про те, чому це фейк – далі у матеріалі.

 

Пропаганда вирішила додати до жанру своїх брехливих повідомлень і маркетинг, вигадавши, що мовляв в Києві вже не знають як заманити людей у військкомати і тому почали розігрувати призи, головний з яких –  електросамокат.

Текст фейкової листівки:

Обнови свої дані в ТЦК та СП міста Києва та отримай промокод на всі випадки життя! А також бери участь у розіграші призів. Головний приз – електросамокат.

Eva.ua  – 25 % на засоби для жіночої гігієни

MEGOGO – місяць передплати «Кіно+» у подарунок

Сушия – рол «Філадельфія Де Люкс» із креветкою Ебі в подарунок

Головний приз – електросамокат!

У Київському міському ТЦК та СП для «Без брехні» повідомили, що листівка не має ніякого відношення до Київського міського територіального центру укомплектування та соціальної підтримки та районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки міста Києва.

«Повідомляємо, що ми не розміщували таку листівку, як рекламу. Інформацією про розповсюджувача не володіємо.  Будемо вдячні будь-якій інформації про осіб, які розповсюджують завідомо неправдиву, рекламну листівку з використанням офіційної символіки МТЦК та СП», – кажуть у Київському міському ТЦК та СП.

У прерсслужбі мережі магазинів EVA.ua для «Без брехні» повідомили, що такої акції не існує.

«Інформація про знижку від мережі EVA.ua за оновлення даних в Київському ТЦК та СП є очевидним фейком. Ми ніколи не проводили і не проводить подібних акцій. З усіма діючими акціями мережі можна ознайомитися на нашому сайті», – коментують у пресслужбі мережі.  

На офіційному сайті мережі ресторанів «Сушия» ми теж не знайшли інформації про подарунковий рол з креветкою Ебі для тих, хто прийде в військкомат. http://surl.li/fxcvy

Висновок один – російські телеграм-сміттярки вкотре намагаються зірвати процес мобілізації в Україні. Ми спростовуємо подібні фейки не вперше, адже пропаганда запустила цілу дезінфоормаційну кампанію.  До прикладу, нещодавно мережею гуляв фейковий ролик, за допомогою якого намагалися дискредитувати зниження мобілізаційного віку до 25 років. http://surl.li/szixu

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Район. Острог” в рамках проекту «Консолідація діяльності учасників Мережі регіональних проектів з протидії дезінформації для боротьби з російською пропагандою із застосуванням сучасних, популярних форматів контенту та мультиплікація перевіреного контенту на вразливі групи української аудиторії».

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja