Фейк про те, що «левова» частка українського зерна йде на фураж у Європу за заниженими цінами – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що «левова» частка українського зерна йде на фураж у Європу за заниженими цінами

Днями російські медіа поширили заяву мзс кремля, про те, що нібито левова частина українського зерна йде на у найбідніші країни, а продається є Європу як фураж за заниженими цінами. Насправді, це не відповідає дійсності.

 

 

Месежд пропаганди звучить наступним чином: «В МИД подчеркивают, что львиная доля зерна из Украины идет по демпинговым ценам на фураж в Евросоюз, а не в беднейшие государства. «По мере приближения окончания второго срока действия (120 дней) черноморской инициативы по вывозу украинского зерна в СМИ нарастают спекуляции относительно дальнейшего развития событий».

Така заява не відповідає дійсності. Ще у вересні 2022 року міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що більша частина зерна, яке Україна експортує в рамках зернової угоди, йде на ринки Азії, Африки та Близького Сходу. http://surl.li/kzfbn

«Загалом дві третини відправлених кораблів спрямовані до Азії, Африки та Близького Сходу. Відновлення українського продовольчого експорту через «зерновий коридор» позитивно вплинуло на зниження цін на ринку продовольства. Це важливо для пом’якшення наслідків продовольчої кризи, особливо для найвразливіших країн. В серпні, щойно відбулися перші відвантаження з українських портів, ціни на пшеницю знизилися щонайменше на 5%. Це реальні факти, а вигадки росіян про направлення зерна лише в Європу просто не відповідають дійсності», – сказав міністр.

Кулеба назвав країни, до яких від початку роботи коридору прямували кораблі з українським зерном: Єгипет, Ємен, Ізраїль, Іран, Індія, Китай, Південна Корея, Лівія, Сомалі, Судан, Джибуті, Туреччина, а також країни Євросоюзу.

За даними Міністерства інфраструктури про експорт зерна у в рамках «зернової ініціативи» повідомляє наступне. http://surl.li/cyoez

З моменту виходу першого судна з українським продовольством і до сьогодні уже експортовано 2,37 млн тонн агропродукції. Зокрема, в країни Азії відправлено 54 судна з 1,04 млн тонн, в Європу — 32 судна з 0,85 млн тонн, а в Африку — 16 суден з 0,47 млн тонн агропродукції.

Якщо говорити тільки про Африку, то в Єгипет було відправлено 8 суден (192 тис. тонн зерна), Судан — 3 судна (115 тис. тонн), Кенію — 1 судно (50 тис. тонн), Алжир — 1 судно (44 тис. тонн), Сомалі — 1 судно (29 тис. тонн), Джибуті — 1 судно (23 тис. тонн) та Лівію — 1 судно (16,5 тис. тонн).

Також в рамках допомоги населенню Африки, яке за даними Організації Об’єднаних Націй знаходиться на порозі гуманітарної катастрофи, вже відправлено 2 судна, зафрахтовані безпосередньо Всесвітньою продовольчою програмою ООН (ВПП). На їх борту понад 60 тис. тонн пшениці для жителів Ємену та Ефіопії.

Окрім цього, завдяки партнерам з ООН уже закуплено ще 190 тис. тонн зернових для подальшого експорту до держав африканського континенту.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “ЗРЦ” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja