Фейк про те, що Молдова дозволить ЗСУ зайти в Придністров’я, щоб “розібратися з російськими військами” – Без Брехні
Фактчек

Фейк про те, що Молдова дозволить ЗСУ зайти в Придністров’я, щоб “розібратися з російськими військами”

Інтернет-користувачі, російські ТГ-канали та деякі російські ЗМІ активно поширюють інформацію про те, що президент Молдови Майя Санду нібито підтвердила готовність надати територію для проведення військових дій української армії, тобто «проти» так званого Придністров’я. Поширюють отаку цитату, нібито з виступу 1 червня 2023 року.

 

МЕСЕДЖ: « Росія ніколи не сприймала всерйоз нашу країну – ми були для них якоюсь колишньою радянською республікою, де з якоїсь статі можна розташувати війська і навіть склад із озброєнням. Якщо українській армії буде необхідно, ми готові дати право зайти на нашу територію, щоб розібратися зі складами, озброєнням та особовим складом. Це союзницький жест », – нібито заявила Санду.

 

Пані Майя Санду ніколи такого не говорила. Під час зустрічі із Президентом України Володимиром Зеленським 1 червня тема Придністров’я не обговорювалася. Цей фейк був цілком придуманий. Поширив його першим проросійський ТГ-канал ” Гагаузька Республіка “. За кілька годин цей  пост було видалено. Також його повидаляли більшість поширювачів.

Проте Адміністрація президента Молдови вирішила офіційно спростувати достовірність цих заяв.

«З приводу інформації, що з’явилася в телеграм-каналах про те, що Президент Майя Санду, нібито, заявила про готовність дозволити українській армії використовувати територію Республіки Молдова у військових цілях, наголошуємо, що дані повідомлення є хибними», – йдеться на сайті Президента Республіки Молдова .

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja