Фейк про те, що на Харківщині нагородили жінок, які «здали» своїх чоловіків у ТЦК – Без Брехні
Фактчек

Фейк про те, що на Харківщині нагородили жінок, які «здали» своїх чоловіків у ТЦК

Зірвати мобілізацію в Україні – одна із цілей російської пропаганди. Для цього вона систематично розганяє фейки про територіальні центри комплектування (ТЦК), щоб дискредитувати їх працівників, викликати страх, недовіру до них і змусити українців відмовитись від захисту країни.

Ми вже спростовували фейк про «підробіток» для жінок, який полягав у вираховуванні ухилянтів і передавання їх даних в ТЦК. http://surl.li/shlgg  І про нібито відключення газо- та водопостачання у квартирах за неявку до ТЦК. http://surl.li/shlhx і про заборону госпіталізувати військовозобов’язаних без дозволу ТЦК http://surl.li/kknat

Чергову вигадку пропагандисти кремля днями активно поширювали у своїх новинних «сміттярках» та у соцмережах. Цього разу росіяни вигадали, що в Україні жінки можуть отримувати «нагороди», здавши чоловіків в ТЦК. Свої вигадки пропагандисти підкріпили фотографією із нібито народження жінок. Звідки фото насправді – розповідаємо далі.

 

У поширених повідомленнях йдеться, що нібито 26 березня у Лозовій на Харківщині начальник місцевого військкомату урочисто нагородив жінок, які здали своїх чоловіків у ТЦК. Пропагандисти зазначають, що начебто дружини більше не могли продовжувати прикривати ухилянтів, які відмовлялися захищати країну, і зателефонували до військових комісарів. Воєнкоми за такий вчинок вирішили нагородити жінок «за заслуги перед ТЦК».

«26 марта в Лозовой Харьковской области руководитель местного военкомата вручал награды женщинам, которые сдали своих мужей ТЦК. По информации местного ТЦК: «Cупруги не могли больше продолжать покрывать уклонистов и начали требовать от них идти защищать свою страну». Когда их мужья отказались, женушки вызвали военкомов. Женщин решили наградить за заслуги перед ТЦК», – йдеться у дописах мовою оригіналу.

На підтвердження своїх слів росіяни додали до новини фото якогось нагородження, на якому семеро жінок тримають у руках квіти і подяки.

Ця світлина і справді була зроблена у Лозовій на Харківщині. Воно є на офіційному сайті Лозівської міськради http://surl.li/rxljt  та на Фейсбук-сторінці Лозівської громади http://surl.li/shlyc

Однак на фото, яке поширили росіяни, насправді зображені жінки, які брали участь у виконанні масштабного проєкту з ушанування пам’яті полеглих Героїв. Це – працівниці міської ради і родички загиблих військових.

На світлині зафіксували момент їх відзначення за організацію заходів з вшанування пам’яті полеглих захисників.

ВИСНОВКИ

Отож, російські пропагандисти  вигадали фейк, взявши за основу реальну фотографію із нагородження жінок в Лозовій, приплели до неї брехливу  інформацію про те, що це жінки, які «здали» чоловіків в ТЦК ( а насправді жінки, які організовували заходи із вшанування пам’яті згиблих військових) і  поширили серед своїх «сміттярок».  

Мета подібних вкидів – залякати українське населення та зірвати проведення мобілізації. Бо, перешкоджаючи мобілізації, ворог прагне одного – послабити обороноздатність нашої країни.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja