Фейк про те, що на кордоні не пропускають жінок через перевірки ТЦК на наявність «чоловіків-ухилянтів» – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що на кордоні не пропускають жінок через перевірки ТЦК на наявність «чоловіків-ухилянтів»

Російські пропагандисти продовжують кампанію із дискредитації мобілізаційного процесу в Україні. Днями у соцмережі Tik-Tok поширили відео, де начебто на одному із пунктів пропуску на українсько-польському кордоні ТЦК не пропускають жінок, бо проводять перевірку на «наявність чоловіка-ухилянта в сім’ї».

Однак насправді – це нісенітниця, а на відео зафіксовано зовсім інший інцидент. Розповідаємо деталі цього фейку далі у матеріалі.

 

На поширеному відео видно чоловіка в формі та натовп жінок, які емоційно спілкуються. « СМИ: на польско-украинской границе не пропускают женщин из-за проверок ТЦК.  Сообщается, что сотрудники военкоматов проверяют украинок на наличие в семье мужчин-уклонистов»,- йдеться мовою оригіналу в тексті, яке накладене на відео.

Також на відео можна побачити логотип телеканалу «Суспільне. Львів», дату – 26.06.24 та локацію – ПП «Грушів-Будомєж». Ці дані дозволяють швидко знайти першоджерело відео, що ми і зробили.

Воно було опубліковане у телеграм-каналі «Суспільного. Львів». http://surl.li/yqyiai

Як виявилося, ситуація, показана на відео, і справді трапилася на кордоні з Польщею, однак вона ніяк не пов’язана із мобілізаційними процесами.  Так, 26 червня через технічні несправності, а саме налаштування онлайн бази, пункт пропуску «Грушів-Будомєж» призупинив роботу і люди стояли в черзі понад 12 годин.  Через це і виник конфлікт, який знятий на відео. Жінки були обурені тим, що до них раніше не вийшли і не пояснили, чому їх не пропускають. http://surl.li/seowdd

У новині жодної інформації про ТЦК чи про «пошук ухилянтів». Більше того, автобус з пасажирами їхав до України, а не за кордон, як намагаються переконати пропагандисти у своєму відео. А чоловік, із яким сперечаються жінки, це – співробітник прикордонної служби, а не представник ТЦК.

ВИСНОВКИ

Інцидент на відео не має жодного стосунку до мобілізації, а  жінки не намагалися виїхати за кордон, а навпаки – їхали до України. Тим паче наразі ніяких обмежень для жінок для виїзду за кордон немає, навіть якщо їхні чоловіки не перебувають на військовому обліку. http://surl.li/izdplg

Пропагандистська машина намагається використати негативний імідж ТЦК ( адже інциденти і неприємні ситуації за участю працівників ТЦК трапляються, і це не –таємниця) і поширює подібні лякалки, щоб посіяти паніку і страх серед населення, викликати недовіру і гнів до влади та зірвати мобілізацію. 

 

Матеріал підготовлено командою видання “Район. Ковель” http://surl.li/vphioj

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja