Фейк про те, що на Рівненщині стягують плату за телемарафон – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що на Рівненщині стягують плату за телемарафон

Дискредитація телемарафону «Єдині новини» – одна із цілей інформаційної війни, яку росія веде проти України. Так, днями пропагандисти поширили у соцмережах декілька однотипних публікацій про те, що українці почали отримувати квитанції на оплату телемарафону.

Як доказ росіяни опублікували комунальну платіжку від Рівненської обласної енергопостачальної компанії (РОЕК). Насправді ж ця інформація не відповідає дійсності, а квитанцію було відредаговано у фоторедакторі. Спростовуємо цей ворожий вкид далі.

 

«Украинцам начали приходить новые квитанции за свет. Один из пунктов – оплата «телемарафона». И это при том, что у жителей Украины регулярно нет света. Всего 40 гривен (~90 рублей), но если брать с каждого украинца, то выходит круглая сумма», – йдеться у дописах мовою оригіналу.

Квитанція, яка супроводжує допис, містить логотип Рівненської обласної енергопостачальної компанії. А однією зі статей витрат, крім оплати за електроенергію,  є телемарафон.

Однак РОЕК – це компанія, яка займається постачанням електроенергії та газу в Рівненській області. І вона не надає послуги цифрового чи аналогового телебачення. http://surl.li/ulvig

Щодо квитанції РОЕК, то її, очевидно, змінили у фоторедакторі, адже на сайті компанії є зразок платіжки, і телемарафону там, звісно, немає.  Окрім того, на фейковій платіжці відсутній ЕІС-код (код енергетичної ідентифікації суб’єкта ринку електричної енергії та/або точки комерційного обліку), який містить оригінальна квитанція. http://surl.li/ulvlh

Відзначимо, що за телебачення українці сплачують не енергокомпаніям, а провайдерам, яких на Рівненщині, наприклад, налічуються десятки. http://surl.li/ulvka

Тож наявність у платіжці за світло витрат за телебачення виглядає нелогічно. Та й витрати за послуги ТБ включають всі канали і програми, які входять до пакету послуг провайдера, а не якусь обрану передачу.

А сам телемарафон «Єдині новини», який виходить в ефірі близько десяти загальнонаціональних телеканалів, взагалі можна дивитися безкоштовно у цифровому ефірі, на супутниковому телебаченні та онлайн.

ВИСНОВКИ

В Україні не стягують плату за перегляд телемарафону «Єдині новини». Його можна переглянути в тому числі і безкоштовно на різних медіамайданчиках. Подібні ворожі вкиди мають на меті дискредитувати марафон, а також викликати обурення в суспільстві на тлі підвищення тарифів на електроенергію.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja