Фейк про те, що на Трапезному храмі Києво-Печерської лаври потемніли хрести – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що на Трапезному храмі Києво-Печерської лаври потемніли хрести

У соцмережах 13 березня прихильники УПЦ МП масово поширили фейк, у якому йдеться про те, що 12 березня на Трапезному храмі Києво-Печерської лаври потемніли хрести. http://surl.li/flmdp

Інформація «неслася» як і проросійськими телеграм-каналами, так і пропагандистськими ЗМІ. Репостили фейк і в Facebook-спільнотах. http://surl.li/flmdy. Чому саме це неправда і вигадка – далі у матеріалі.

 

Отже, про що йдеться. Версій фейку два. В першій стверджується що на Успенському соборі лаври почорніли хрести після того, як там відслужив на Різдво Митрополит Єпіфаній. При цьому показують хрести на Трапезному соборі. Тобто фейкарі такі знавці Лаври, що не розрізняють ці дві церкви. Або навпаки – все розрізняють і все одно вкидають, бо ненависть до ПЦУ більша за гріх брехні.


В другій версії вірно зазначено, що на фото хрести Трапезного Собору, які нібито почорніли після тієї ж Різдвяної Служби, яку проводив Єпіфаній. І знову ненависть та неуважність до деталей викриває фейкарів. Єпіфаній не служив на Різдво в Трапезному, бо він служив по сусідству – в Успенському!

В Трапезному ПЦУ проводила службу пізніше – на Стрітення. Але яка різниця, головне – «знамення», що від «несправжньої» пцу чорніють хрести. До речі, звинувачення в «безблагодатності» чи «несправжності» якоїсь релігійної організації – це розпалювання релігійної ворожнечі.

Щодо самого «знамення». Чорні хрести Трапезного Собору – лише через покриття та ракурс зйомки. Ми знайшли фото з «чорними хрестами» мінімум з трьох ракурсів цієї Трапезної церкви від 2009 року (справжність дати фото перевірили). Певні, що є і раніші, але суті це не змінює – хрести саме на Трапезному і так тьмяніші ніж на Успенському, а якщо знімати їх проти світла, то вони видаються чорними.

Звісно ж це все не про хрести, “знамення” і благодать. А про майно. Про незаконно набудовані УПЦ десятки готелів, гуртожитків, столових та господарських споруд на території історичної пам’ятки та заповідника. Все це будувалося над древніми печерами та фундаментами і звісно ж без жодних дозволів. Адже територію давали лише в користування. А тепер за порушення умов оренди з УПЦ розривають десятирічний договір про безплатне користування культовими будівлями, які розміщені на території заповідника «Києво-Печерська лавра». http://surl.li/flmei . У попередженні заповідника йшлося про вимогу звільнити будівлі на Лаврській, 11 і Лаврській, 15 у Києві. Представники МП повинні звільнити приміщення до 29 березня.

Вчора Павло Лебідь вже виступив зі своїми традиційними погрозами, що вони ось почнуть молитися за кривдників і тоді… Заразом повідомив, що монахи звільняти державну територію не збираються. А тут принагідно і «знамення», що без УПЦ Лавра пропаде.

 

Матеріал підготовлено виданням “Брехунець” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

 

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja