ФЕЙК про те, що неповнолітніх не випускають з України     – Без Брехні
Фактчек

ФЕЙК про те, що неповнолітніх не випускають з України    

Російський телеграм-канал voblya поширив допис з нібито скріншотами повідомлень, що неповнолітніх хлопців 17 років не випускають за кордон без вагомих на це причин. Історії  були зображені на скріншотах з тг-каналу який мав назву «Прикордонний контроль PRO». Пропагандистські канали розповсюдили цей вкид  із гучним заголовком : «Украина готовит к мобилизации детей». Про те, чому це фейк – далі у матеріалі.

 

Телеграм-канала «Прикордонний контроль PRO», який показували російські канали не існує. Тобто дані скріни –  фальсифікація. У Прикордонного контролю PRO є сторінка у фейсбуці, але там відсутні подібні історії. А загалом останній допис на сторінці датований аж 9 вересня 2021 року. http://surl.li/eszlf

Щодо фейкових скріншотів, то фальсифікат видають і так звані «коментарі» нібито від реальних користувачів –  вони написані з граматичними помилками з ознаками автоматичного перекладу та русизмами, що говорить про російський слід.

Злий жарт гугл-перекладача «нас з донькою пропустили, СИНА НЕМАЄ» це ж переклад з російської «сына нет»

І головне, згідно з законом  «Про загальний військовий обов’язок і військову службу» на військову службу призиваються громадяни України чоловічої статі яким виповнилося 18 років. https://bit.ly/40uPq7J

ВИСНОВОК

  • Дітей в   Україні не мобілізують – це суперечить законодавству України.
  • При створенні фейку використано автоматичний переклад з російської, про що свідчать граматичні помилки.
  • Цей вкид є ще одним елементом широкомасштабної ІПСО по дискредитації мобілізаційних заходів в Україні, поширення панічних настроїв, недовіри до влади та військових.
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja