Фейк про те, що нібито Генсек НАТО Єнс Столтенберг не потиснув Президенту Зеленському руку на саміті НАТО у Вільнюсі – Без Брехні
Фактчек

Фейк про те, що нібито Генсек НАТО Єнс Столтенберг не потиснув Президенту Зеленському руку на саміті НАТО у Вільнюсі

Після саміту НАТО, що відбувся у Вільнюсі 10-11 липня, російські пропагандисти почали активно нівелювати досягнення і домовленості, які там отри мала Україна. Щоб принизити Україну та українського президента Володимира Зеленського, у соціальних мережах фейкороби кремля активно розповсюджують фото, на якому зображені президент України Володимир Зеленський та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, але з негативним контекстом.

Нібито Зеленський простягає Столтенбергу руку для рукостискання, і Столтенберг дивиться на нього і не подає руки на зустріч. Мовляв он які оті домовленості, що навіть руку Президенту України ніхто не простягає і не тисне.

Деякі проросійські пабліки крім цього розповсюджують фотоколаж, на якому знято рукостискання Зеленського з політиками, які пізніше залишили свої посади. Мовляв, це карма Президента України – той кому він потиснув руку – втрачає кар’єру. Що ж насправді сталося між Зеленським та Столтенбергом – далі у матеріалі.

 

Щодо самих фото із Зеленським і Столтенбергом, то ті які поширюють сумнівні пабліки із дискредитуючими підписами – не відповідають часу і подіям, про які йде мова. Насправді фотографію було зроблено під час візиту Йєнса Столтенберга до Києва 10 квітня 2023 року.

У постах штучно створюється враження, що нібито Столтенберг не тисне руку Зеленському чи вагається – фейкороби навмисно підібрали такий момент, щоб спотворити його реальний зміст.

На відео зустрічі виразно видно, що Зеленський і Столтенберг дивляться у бік камер, а потім Зеленський простягає руку Столтенбергу для рукостискання, а Столтенберг, як і раніше, дивиться в камери, але як тільки помічає простягнуту руку, він відразу знизує Зеленську руку.

ВИСНОВОК

Цей вкид є черговим фейком, який направлений на приниження України та її керівництва, спотворення реальних стосунків між Україною та НАТО, західними країнами.

Російська пропаганда усілякими способами намагається показати своєму користувачу інформації, що нібито Україну на Заході не підтримують. Таким чином пропагандисти намагаються підживлювати наратив про те, що «захід втомлюється від війни в Україні».

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja