Фейк про те, що нібито президента України охороняли спецслужби США – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що нібито президента України охороняли спецслужби США

Пропагандисти росії продовжують намагатися виконувати план по фейкам, але при кризі жанру це їм не дуже вдається. Тепер для маніпулятивних висновків використовують старі фейки. При цьому їм доводиться не зважати на те, що використовують відверту брехню, яку вже спростували.

Телеграм – сміттярка «Типичная Одесса» опублікувала фейк про те, що нібито президента Зеленського охороняли представники американської служби USSS, а зараз нібито перестали це робити. http://surl.li/izgqn. Чому охороняти Володимира Зеленського не могли американці – про це далі у матеріалі.

 

ЧОМУ НЕ USSS

USSS – федеральне агентство США, підпорядковане міністерству внутрішньої безпеки США (введено у підпорядкування у 2003, до цього було підпорядковане міністерству фінансів США). Основними завданнями Секретної служби США є запобігання підробці американських грошей, боргових зобов’язань, інших цінних документів, а також охорона президента США, віцепрезидента США, їх безпосередніх родичів, інших високопоставлених чиновників, колишніх президентів і їх родини, кандидатів у президенти та віцепрезиденти, представників іноземних держав під час їхніх візитів до США. http://surl.li/izgrt

Ця структура в Сполучених Штатах має бюджет, який передбачає виконання певного кола повноважень. І якщо у цієї служби виникли додаткові завдання, то тоді б треба було збільшити бюджет. Тобто. пройти певні процедури, у тому числі й слухання у сенаті. Про такі процедури не повідомлялося у США.

Крім того, необхідно врахувати, що здійснення охорони президента України сильно послабило б цю охорону, оскільки представники секретної служби не змогли застосовувати зброю за межами своєї країни. Що більше, для охорони першої персони іншої держави потрібне знання законів та традицій. Нічого про додаткову підготовку американських силовиків не повідомлялося. Отже, така місія була просто неможливою.

Це не нова тема для фейку. У квітні 2022 року брехню на цю тему вже публікували російські та підконтрольні їм ресурси, але фейк було аргументовано спростовано. http://surl.li/izgsm

Тоді публікації, як і маніпулятивні висновки, опиралися на те, що в одного із захисників, які супроводжував президента в Бучу, на шевроні перевернутий прапор України. Фактчекери зазначали, що цьому може бути безліч пояснень — від помилки, коли просто неправильно нашили шеврон, до розпізнавального знаку певної групи.

ХТО ОХОРОНЯЄ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Закон України (ст. 5) «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» чітко визначає хто це має робити. http://surl.li/buomz

Жодних додаткових правових актів немає. Тобто. не могло статися ситуації, коли українська служба державної охорони припинила охороняти Президента України. Якщо навіть гіпотетично припустити, що охорону Володимира Зеленського здійснювала американська секретна служба, то виникла б ситуація, коли б дві служби одночасно охороняли Президента України. Це абсурд.

ХТО ТАКИЙ МАКСИМ ДОНЕЦЬ

Наприкінці минулого – на початку цього року в соціальних мережах часто попадалася фотографія одного з охоронців Володимира Зеленського. На це навіть звернули увагу деякі українські ЗМІ та констатували, що зовнішній вигляд силовика закохав у себе багатьох українок. http://surl.li/izgud

ЗМІ з’ясували, що це Максим Донець – перший заступник начальника Управління — начальника Служби безпеки президента України Управління державної охорони. http://surl.li/izgsm

Про те, що цей фахівець якимось чином відноситься до американської секретної служби – будь-яка офіційна інформація відсутня. До того, ж як ми з’ясували вище це б протирічило нормативним документам України.

ВИСНОВОК

  • Інформація про те, що нібито Президента України охороняє секретна служба – це брехня, яка неодноразово була спростована. Такі вкиди необхідні російським пропагандистам для того, щоб нівелювати значення українських силовиків та навіть на такому елементі проілюструвати свій наратив про «зовнішнє управління».
  • В даному випадку поширення фейку знадобилася пропагандистам для того, щоб на її підставі зробити маніпулятивний висновок про те, що закордонні фахівці припинили здійснювати охорону Володимира Зеленського нібито тому, що партнери зняли якісь гарантії Президенту України.

 

Матеріал підготовлено виданням «Інтент» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja