Фейк про те, що нібито у Володимирському соборі «раскольнікі» влаштували шабаш із грою на барабанах – Без Брехні
Фактчек

Фейк про те, що нібито у Володимирському соборі «раскольнікі» влаштували шабаш із грою на барабанах

Російська пропаганда знову активізувала тему «раскольніков», які посягнули на кремлівську церкву. Про що мова? Днями російські так звані медіа та ангажовані пабліки у соціальних мережах поширили вкид про те, що нібито у Києві у Володимирському соборі представники української церви влаштували «шабаш» із грою на барабанах. Чому це фейк – далі у матеріалі.

 

У публікації пропагандистських ресурсів міститься відео ролік, у якому дійсно видно, як у приміщенні певної церкви люди у чорному церковному вбранні грають на музичних інструментах. Присутня фактично невелика оркестрова група, до складу якої входить і барабанщик з відповідним інструментом.

Тобто, вже констатуємо перший брехливий елемент – фіксацію уваги саме на барабані, хоча присутня гра на інших музичних інструментах.

Для того, щоб ще більше роздмухати тему шабашу, російські пропагандистські ресурси фактично під копірку поширили один і той же текст (далі мовою оригіналу):

«Раскольники из ПЦУ устроили очередной шабаш в православном соборе. Сатанисты захватили Владимирский собор в Киеве и притащили туда барабанную установку. Храм, отнятый у УПЦ, превратили в место для проведения бесовских шоу и поклонения сатане. Богослужения в главном соборе Киева, «благодаря» одобрению укронацистского режима, проходят теперь в самом кощунственном формате…»

Що ж відбулося насправді? В реальності, зрозуміло, що ніякого «шабашу» не відбувалося.

По-перше, церкву, яку пропагандисти назвали Володимирським собором у Києві, не є цим собором. Насправді, подія відбувається в Івано-Франковську у Архікатедральному та Митрополичому соборі Воскресіння Христового. http://surl.li/psafr

Сама ж подія – звичайно, що ніякий не «шабаш» і вона не приховувалася.

Івано-Франківська єпархія Української греко-католицької церкви опублікувала на своєму сайті таку інформацію: http://surl.li/psaig

«У неділю, 14 січня, до Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового, що у м. Івано-Франківськ, зі своїм оркестром прибули семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа.

Учасники оркестру львівської семінарії завітали до собору після Божественної Літургії, щоб виступити із колядками у виконанні різних музичних інструментів перед парафіянами, гостями храму та духовенством, а також віншували, щоб прославити новонародженого Спасителя…»

На сайті єпархії розміщені і відповідні фото, де серед оркестрової групи з різними музичними інструментами є і той самий барабан, який так впав в око пропагандистам, і які на цьому вибудували свою брехню.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja