Фейк про те, що нібито загиблі артилеристи 128-ї бригади були причетні до продажу зброї ХАМАСу – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що нібито загиблі артилеристи 128-ї бригади були причетні до продажу зброї ХАМАСу

Російська пропаганда продовжує крутити наратив про продаж Україною зброї терористам ХАМАСу. І якщо перші вкиди були абстрактними, мовляв, хтось в Україні таке робить, то дедалі частіше пропагандисти звинувачують в цьому або конкретних військових, або підрозділи.

У нововому вкиді постачання зброї хамасівцям приписали загиблим артилеристам 128-ї окремої гірської штурмової бригади ЗСУ. Саме тим, які загинули під підступного удару ракетою на Запоріжжі.  Про деталі вкиду – далі у матеріалі.

 

Фактично, пропагандисти створили подвійний фейк. По-перше, як ми говорили вище, приписали постачання зброї терористам ХАМАСу військовим 128-ї бригади. По-друге, зробили це способом фальсифікації публікації у виданні «Українська правда».

Саме такий скріншот містить повідомлення – нібито це публікація статті, в якій йдеться про те, що загиблі вояки 128-ї бригади підозрюються у продажу палестинцям зброї. Цю зброю нібито виявлено ізраїльською армією на одному з блокпостів у секторі Газа. Правда, яку саме зброю продавали загиблі артилеристи, де заява і фотодокази ізраїльтян – про це у «розслідуванні» пропагандисти не повідомляють.

Насправді, така публікація – це фальсифікація і фейк, чергова спроба очорнити Україну і притягнути її до конфлікту на Близькому сході. І це при тому, що москва регулярно приймала і продовжує приймати у себе представників ХАМАСу.

Про фальсифікацію у вкиді насамперед свідчить те, що подібна публікація відсутня на сайті «Української правди», яка нібито її поширила http://surl.li/bbnd – це можна з’ясувати скориставшись системою пошуку на сайті видання. За таким запитом пошуковик не видає жодного результату. Така публікація відсутня.

Немає такої публікації і серед портфоліо редактора видання Катерини Тищенко, яка вказана на підробці автором – інформація датована 5 листопада, але ні 5 листопада, ні у інші дні матеріалу авторстві Тищенко не існує.

До того ж слід зауважити, що пропагандисти поширили лише скріншот із нібито публікацією матеріалу у виданні «Українська правда», а не посилання на сам сайт, що було б правдоподібно і давало змогу перевірити інформацію.

Перебрехали пропагандисти і дані про кількість трагічно загиблих українських військових. Факт загибелі артилеристів офіційно підтверджено командуванням 128-ї гірничо-штурмової бригади ЗСУ, проте цифри перебільшені у фейковому повідомленні – від підступного удару окупантів загинуло 19 військових, а не 50. http://surl.li/ndagb

Слід також зауважити, що до вкиду про нібито причетність українських військових до продажу зброї терористам ХАМАСу, пропаганда кремля поширювала у своїх топових медіа вкиди про «катастрофу» і «розгром» 128-ї бригади (дивись на скріншоті).

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Інтент» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja