Фейк про те, що окупанти вже знищили в Україні п’ять літаків F-16 – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що окупанти вже знищили в Україні п’ять літаків F-16

У переляку очі великі. А у переляку кремлівського і пропагандистського – ще більші. Настільки більші, що після чергового знищення «ніпабідімих» російських літаків, пропагандисти «відзвітували», що в Україні вже знищено п’ять літаків F-16! Так-так, саме тих, які нам згодилися передати союзники. І які мали б «доїхати» до нас лише на початку наступного року. Проте, пропаганда так не думає… Далі про це у матеріалі.

 

Слід нагадати, що 22 грудня Збройні сили України провели успішну операцію і збили три російські винищувачі-бомбардувальники Су-34. Про це повідомив командувач повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук. http://surl.li/opcvm

Після того, російськи пропагандисти і так звані воєнкори заговорили, що це справа або ЗРК Patriot, або… літаків F-16.

А вчора українські Сили оборони збили ще два російські літаки  – Су-34 на маріупольскому напрямку і Су-30 над морем біля Одеси http://surl.li/opdcr. І  пропагандисти вирішили, що треба чимось відповісти. І намалювали – як завжди – паперову «пабєду».

Російськими пабліками та телеграм-каналами поширилися дописи, що прийшла «атвєтка» – за допомогою «геранєй» знищено нібито аж п’ять літаків F-16 на аеродромі «Школьний». Проте, це відверта брехня!

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат прокоментував повідомлення російських пропагандистів про те, що армія РФ вже нібито засікла і збила в Україні західні літаки-винищувачі F-16 в ефірі телемарафону. http://surl.li/opdbs

«Вони завершать «этот тяжелый год», мабуть, щонайменше двома ескадрильями… Насправді, дійсно, їхні повідомлення тішать: за день по 5 українських літаків знищуються у зведеннях їхнього Генерального штабу. І про F-16 вже взагалі меми ходять, що вони вже навіть їх знайшли в Україні. Я щодня отримую такі запитання від колег: «Ну, скажіть хоч офрекордз, є вже ж? Люди ж хочуть вірити в те, що вони (винищувачі F-16) в Україні. Ну, ворог повірив і ворог їх «знищує»», – зазначив Ігнат.

За його словами, партнери заявили про готовність передати американські літаки, а Україна готується їх прийняти. Йде підготовка не лише льотчиків, а й інженерів та інфраструктури.

Саме 22 грудня уряд Нідерландів повідомив, що готується до відправки Україну перших вісімнадцять літаків F-16 для допомоги у війні проти Росії. http://surl.li/opdeo. Проте жодної іншої інформації про «наближення» моменту коли ці літаки будуть в Україні немає. Тож, заяви пропагандистів про вже «пабєду» над F-16 – фейк!

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Інтент» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja