Фейк про те, що під час протестів у Грузії на стінах парламенту країни мітингувальники наклеїли портрети Бандери – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що під час протестів у Грузії на стінах парламенту країни мітингувальники наклеїли портрети Бандери

У Грузії на тлі того, що влада країни протягує так званий закон про «іноагентів» вже тривалий час проходять протести. Громадське суспільство проти  відверто проросійського закону, відповідно до якого у самій росії чимало громадян, які апелювали до режиму путіна були оголошені «іноземними агентами». Нинішня влада Грузії, яка знаходиться в орбіті впливу кремля, запровадила аналогічний закон у цій країні.

Безумовно, російська пропагандистська машина висвітлює діяльність мітингувальників виключно у негативному ключі і вдається до відвертих фейків. Так, днями в одному з репортажів «з місця подій» пропагандисти запустили сюжет, у якому заявили, що протестувальники обклеїли стіни грузинського парламенту портретами Степана Бандери – як завжди, український слід. Що було там було наклеєно насправді – далі у матеріалі.

 

Провокаційний неправдивий сюжет поширила так звана журналістка кремлівського телеканалу «Звєзда» катерина радомська. Згодом цю «новину» активно почали постити у соціальних мережах.

«Стіни грузинського парламенту обклеїли портретами Бандери та різними гаслами, а перед входом до будівлі протестувальники гримлять каструлями та іншим кухонним начинням. Так відбувається черговий мітинг проти ухвалення закону про «іноагентів».

Жарко і всередині парламенту депутати вкотре побилися під час обговорення закону. Раніше прем’єр Грузії пообіцяв, що закон буде ухвалено сьогодні у третьому читанні. Але президент країни хоче накласти на нього вето», – таку інформацію було оприлюднено у сюжеті пропагандистів.

У відео ряді, який супроводжує сюжет дійсно показані стіни парламенту Грузії з різними плакатами і гаслами.

У фрагменті, під час якого так звана журналістка говорить про портрети Бандери, навмисно взято ракурс, щоб в кадр попадали плакати на стінах будівлі. Проте, фокус оператора взяти здалеку – тобто якісь плакати з обличчями глядач бачить, але вони не чіткі. Відповідно у такий спосіб, дуже зручно маніпулювати – так можна заявити що на парламенті наклеєні портрети не тільки Степана Бандери, а будь-кого.

Насправді, ніяких портретів українського політичного діяча 20 століття, якого демонізувала російська пропаганда за зразком радянської – немає.

При детальному аналізі зображення та пошуку аналогічних зображень у збільшеному варіанті, з’ясовується, що на плакатах з портретом зображено грузинського поета Табідзе Тиціана.  http://surl.li/tubre

Це творчий діяч Грузії, відомий у 20-30 роки 20 століття. У 1937 році він був репресований сталінським режимом та розстріляний.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Район. Свалява” в рамках проекту «Консолідація діяльності учасників Мережі регіональних проектів з протидії дезінформації для боротьби з російською пропагандою із застосуванням сучасних, популярних форматів контенту та мультиплікація перевіреного контенту на вразливі групи української аудиторії».

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja