Фейк про те, що полк «Азов» підтримали на марші ЛГБТ-спільноти у США – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що полк «Азов» підтримали на марші ЛГБТ-спільноти у США

Російські пропагандисти поширюють фейкове відео, на якому зображена начебто «підтримка» української бригади «Азов» на Марші рівності в США. Насправді ж оригінальне відео не має нічого спільного з військовими.

 

4 червня російські телеграм-канали та медіа почали поширювати фейкову інформацію про підтримку міжнародною ЛҐБТК+спільнотою української бригади «Азов».

Пропагандисти публікують відео, на якому видно машину з емблемою бригади у веселкових кольорах, а під нею можна побачити напис «ЛҐБТК+ підтримує Україну».

До поширюваного відео додають провокативні написи нібито про перепідготовку бійців бригади у США та їхню сексуальну орієнтацію, намагаючись дискредитувати як ЛҐБТК+спільноту, так і військових з «Азову».

За зворотнім пошуком було знайдено оригінальний відеозапис та виявили, що прокремлівські пропагандисти поширюють у медіапросторі діпфейк. В оригіналі замість веселкової емблеми «Азов» на автомобілі була розміщена реклама аптеки «Men`s Health Foundation». Відповідно, напис про підтримку України ЛҐБТК+спільнотою був відсутній. Фактично автори фейку замінили лише рекламний принт на боковій двері транспортного засобу. 

А ось колір автівки з надписом «MHF Pharmacy», характерні особливості конструкції кузову, карнавальні декорації у вигляді кольорових кульок, танцюючу людину, паркан, що огороджує святкову ходу, будівлі центрального проспекту навколо – все це на підробці залишили без змін.

Справжнє відео було знято під час 41-ого «Параду гордості» у каліфорнійському місті Лонг-Біч, що проходив 18-19 травня 2024 року, та опубліковано в YouTube. Головною темою «Long Beach Pride 2024» був «Ритм веселки».

 

Матеріал підготовлено командою видання «Явне Медіа» http://surl.li/ulick

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja