Фейк про те. що Польща вкотре готує напад на Білорусь – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про те. що Польща вкотре готує напад на Білорусь

Рішення Польщі закрити прикордонний перехід Бобровники з 24 лютого спровокувало істеричну хвилю у білоруських та російський медіа. Як повідомляє Центр з протидії дезінформації, в російському та білоруському інформаційному сегменті поширився вкид, що це свідчить про те, що Польща готує напад на Білорусь. Чому це фейк – далі у матеріалі.

 

Як вже було зазначено дезінформація базується на повідомленні щодо закриття прикордонного переходу в Бобровнику означає готовність до нападу. Для правдивості, пропагандисти додали, що напад повинен відбутися 24 лютого. Таким чином фейкороби вирішили зіграти на символізмі, продовжуючи ширити панічні настрої навколо цієї дати.

Цікаво, що це вже не перше закриття переходів. І ніхто на Білорусь поки не напав. До того ж, пункт закрився 10-го лютого, а напад «записали» на 24-те.

Міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Маріуш Каміньський оголосив про закриття пункту пропуску Бобровники на кордоні з Білоруссю. Таке рішення, пояснив Камінський, було ухвалено «на користь державної безпеки». Пункт пропуску перестане працювати опівдні 10 лютого.

КПП Бобровники (Брестовиця з боку Білорусі) — основна точка перетину кордону у Гродненській області та один із найбільших на польсько-білоруському кордоні. У грудні 2022 року через цей КПП обидві сторони пройшли, за даними Держприкордонслужби Польщі, майже 111 тисяч осіб.

Польща ще раніше закрила прикордонні пункти Половці (Піщатка) та Славатичі (Домачево). Крім того, з осені 2021 року не працює КПП Кузня Білостоцька (Брузги). Таким чином, після закриття КПП Бобровники (Брестовиця) працюватимуть лише два пункти пропуску на кордоні Польщі та Білорусі – Кукурики (Козловичі) для вантажного транспорту та Тересполь (Брест) для пасажирського.

Восени 2022 року Польща та країни Балтії закрили проїзд через свої кордони для росіян із туристичними візами. Ряд європейських країн також припинили видавати шенгенські візи громадянам Росії та Білорусі.

Крім того, Станіслав Зарін, прессекретар міністра-координатора спеціальних служб Польщі, також спростував дану ІПСО:  «Закриття прикордонного переходу, згідно з брехнею росії та Білорусі, не має стати «доказом» планування військових дій». http://surl.li/kylco

 

Матеріал підготовлено виданням “Брехунець” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja