Фейк про те, що президента Польщі Анджея Дуду занесли у базу сайту «Миротворець» – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що президента Польщі Анджея Дуду занесли у базу сайту «Миротворець»

На тлі неоднозначної ситуації із напруженням у поточний час відносин  України і Польщі через питання експорту зерна, і на фоні не зовсім коректної заяви очільника польського уряду Матеуша Маровецького про нібито «припинення постачання Польщею зброї Україні» (яке вже було неодноразово спростовано на останні дні), пропагандисти вдалися до фантазій у хай фейковому, але роздмухуванні суперечки між двома державами. Як наслідок вкид, що нібито президента Польщі Анджея Дуду внесли у базу сайту «Миротворець». Про це далі у матеріалі.

 

Російські дрібні телеграм-сміттярки поширили зображення нібито з сайту «Миротворець», де очільник польської держави фігурує в базі.

Проте, насправді його там немає. Це легко перевіряється простим запитим на самому сайті у блоку «Чистилище», який показує негативний результат. До того ж фейкороби кремля фальцифікацію зробили безграмотно – імена та прізвища тих, хто внесений у «базу» у синьому полі вносяться трьома мовами. А Дуду написали однією.

Нагадаємо, що таке «Миротворець» та хто туди потрапляє. Проект був запущений у 2014 році в рамках роботи волонтерської групи “Народний тил” групою фахівців, що займається дослідженням ознак злочинів проти української держави і суспільства. Пізніше був створений однойменний сайт, який також є незалежним недержавним виданням.

Як пояснювали неодноразово самі волонтери, в “Чистилище” вносяться тільки ті особи, “в діях яких присутні ознаки вчинення злочинів проти національної безпеки України”. Наприклад, сепаратистська діяльність, визнання анексії Криму, пособництво терористам “ДНР” і “ЛНР”, незаконне відвідування окупованих територій України. Знаходження в базі не є доказом скоєння злочину, але може означати причетність до злочинів проти України й українського суспільства.

Тож враховуючи умови за якими потрапляють в базу «Миротворця» Президент Польщі там навіть в теорії за даних обставин опинитися не може.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja