Фейк про те, що росія таки знайшла «розробників біологічної зброї» в Україні – поіменно – Без Брехні
ДніпропетровщинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що росія таки знайшла «розробників біологічної зброї» в Україні – поіменно

З тема секретних біологічних лабораторій в Україні, які під керівництвом США розробляли бойових гусей, голубів, комах, що були націлені лише на знищення росіян – не сміються тільки самі росіяни. Бо весь світ вже давно це робить. Але московська пропаганда продовжує розкручувати цю тему, якою б абсурдною вона не була б.

Днями заявило: «Министерство обороны российской федерации продолжает анализ военно-биологической деятельности США и их союзников на Украине и в других регионах мира. Ранее уже приводили имена участников американских военно-биологических программ. В их числе – должностные лица министерства обороны США, подрядных организаций Пентагона, американских биотехнологических корпораций, государственных институтов и частных компаний Украины. Сегодня мы дополняем список фигурантов биологических исследований…»

Тобто у міністерстві шойгу хочуть сказати, що викрили ну майже всіх. Бо далі у повідомленні довжелезний список прізвищ з посадами. Тобто фейк набув нового статусу – поіменного. Проте, спростовувати причетність кожного – марна справа. Варто згадати, як взагалі в інформаційному просторі спростовували цей фейк – від ООН до розслідувачів.

 

Ще 11 березня 2022 року під час засідання Ради Безпеки ООН постійна представниця Великої Британії при Організації Барбара Вудворд, заявила, що меседжі росії про нібито розробку Україною забороненої біологічної зброї – брехливі й нічим не підтверджені.

«Росія внесла до Ради Безпеки кілька неймовірних, абсолютно необґрунтованих та безвідповідальних теорій змови. Скажу дипломатично: це повний нонсенс. Не існує навіть крихти достовірних доказів того, що Україна має програму біологічної зброї», – сказала Вудвард.

Вона нагадала, що Україна – держава-учасниця Конвенції про заборону біологічної та токсичної зброї й належно виконує свої зобов’язання. http://surl.li/lbcvm

За місяць у матеріалі «Громадського» Сергій Комісаренко, директор Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, дійсний член Національної академії наук України, голова Комісії з біобезпеки і біозахисту при РНБО України заявив: «В Україні біологічну зброю ніколи не розробляли, не виготовляли й не зберігали. Весь радянський спадок залишився в росії. Треба розуміти, що таку зброю можуть використовувати проти людей, тварин, рослин. Використовувати її проти людей — антигуманно. Використання її проти будь-чого дуже небезпечне. Адже поширення шкідливих агентів фактично не має кордонів. Крім того, він є спільним і для тварин, і для рослин, і для людей.

Існування та використання біологічної зброї в Україні — абсолютний фейк. Ми не маємо навіть лабораторій для її створення. Теоретично це неможливо. Практично тим паче». http://surl.li/lbcyb

У публікації EUvsDisinfo, доктор Жан-Паскаль Зандерс, засновник The Trench(opens in a new tab та незалежний фахівець із питань хімічного та біологічного роззброєння, говорить наступне: Сьогодні міжнародне право повністю забороняє біологічну зброю. Конвенція про біологічну та токсинну зброю цілковито забороняє розробку, виробництво, накопичення та застосування біологічної зброї у будь-яких обставинах. Це означає, що жодна сторона Конвенції ніколи не має права володіти біологічною зброєю. Цей договір діє з 1975 року. Спільно із Сполученим Королівством та США Росія, як правонаступниця Радянського Союзу, є одним із депозитаріїв договору.

Україна, як одна із колишніх радянських республік, також є учасницею Конвенції про біологічну та токсинну зброю з 1975 року. З моменту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року немає жодних ознак того, що вона займається якоюсь діяльністю, забороненою Конвенцією, на відміну від Росії, щодо якої такі підозри існують. http://surl.li/lbcxw

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Експерт-КР»

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja