ФЕЙК про те, що Швеція заборонила вакцинацію через проблеми у вакцинованих – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчек

ФЕЙК про те, що Швеція заборонила вакцинацію через проблеми у вакцинованих

Спершу західні сайти незрозумілого гатунку, а слідом за ними й українські сміттярки розповсюдили новину, про те, що «10 травня Шведський Ріксдаг (парламент) відхилив сім клопотань, які би закріпили в законі примусові щеплення». Посилаються на видання Your News Wire (перейменоване на Newspunch). Десяте травня видають за цьогорічне. Хоча, насправді в подія сталася у 2017 році.

ВЕРДИКТ. МАНІПУЛЯЦІЯ / ФЕЙК

СПРОСТУВАННЯ

Сама публікація давно видалена, але її можна відшукати в архівах або перепостах. Серед причин такого рішення називають «часті серйозні проблеми зі здоров’ям у дітей, які отримують щеплення». Це не відповідає дійсності. Єдина справжня причина — вся система охорони здоров’я в Швеції, серед іншого й вакцинація побудована на згоді людини.

Парламент Швеції не забороняв обов’язкову вакцинацію, оскільки вона ніколи такою і не була. Все на добровільних засадах. Але були пропозиції зробити її примусовою. І тоді Ріксдаг дійсно проголосував проти цього.

За словами речника Агентства охорони здоров’я Швеції, було не сім, а всього дві пропозиції. І їх відхилили. Серед причин щеплення взагалі не згадується. Просто «вся система охорони здоров’я в Швеції, серед іншого й вакцинація, є добровільною».  

Агентство надіслало листа до Комітету з соціальних питань, в якому пояснило, що такий закон порушуватиме конституцію. Комітет в свою чергу запропонував парламенту відхилити пропозиції зробити вакцинацію обов’язковою. Докладний звіт з висновками можна прочитати за посиланням.  

Як бачимо, шведські депутати навіть не ставили під сумнів безпеку вакцин. Вони всього-навсього дотримувалися думки Комітету з соціальних питань. Ба більше — урядовці доручили відповідним органам розробити інформаційну кампанію про переваги та необхідність програми вакцинації дітей.

Щеплення залишаються рекомендованим у Швеції, а охоплення імунізацією становить 96% для дітей віком від 2 років. Наразі в країні радять щонайменше десять вакцин. Усі вони в рамках програми вакцинації для дітей добровільні та безкоштовні. Більшість із них комбіновані, тобто одна ін’єкція захищає одразу від кількох захворювань.  

 

Автор. Сергій Одарченко

Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19” – “По той бік пандемії”,  ініційованого ресурсом “По той бік новин”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja