Фейк про те, що крайні ракетний удар по Україні «добив» залишки «Patriot» в Україні – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що крайні ракетний удар по Україні «добив» залишки «Patriot» в Україні

Російська пропаганда ніяк не вгамується з приводу «пабеди» над «Patriot». Не маючи змогу уразити та знищити комплекси на полі бою, пропагандисти «перемагають» українське ППО у своїх фейкових дописах.

Один з головних пропагандистів кремля соловйов на ранок 2 червня після чергової нічної комбінованої повітряної атаки поширив допис із своїми інтимними фантазіями, що, мовляв, «Patriot» – всьо… Безумовно, всьо, якщо читати звіти конашенко. Бо за тими даними в Україні знищено вже 101 «Patriot» із неповних трьох, які нам передали союзники. В реальності ситуація, протилежна від слова – зовсім.

 

Пропагандист соловйов (а згодом і менш дрібні інформаційні посіпаки) «повідомив» наступне (далі, вибачте, мовою оригіналу): «Подписчики их Киева, говорят, что ввс россии выполнилин этой ночью контрольный выстрел в голову уже не сопротивляющемуся ЗРК «Patriot», что нам говорит как бы о нескольких вещах

Действительно все наши предыдущие удары по комплексу были эффективными, но станция подсвета и наведения цели (ключевая машина комплекса) после первого удара или не была поражена, или получила незначительные повреждения.

Судя по сегодняшней казни, можно предположить, что станция была поражена вторым ударом, либо была вывезена на ремонт, что позволило сегодня безопасно добить останки пусковых установок с ракетами внутри…»

Соловйов апелює до подій середини травня, коли дійсно один з елементів одного з комплексів ЗРК «Patriot» зазнав незначних втрат. Проте, як повідомили представники Пентагону вже 18 травня комплекс полагоджено і він продовжує виконувати бойові завдання. http://surl.li/holay

І як показала статистика останніх ракетних і комбінованих обстрілів – працює відмінно.

Так в ніч на 29 травня «силами та засобами повітряних командувань у взаємодії із протиповітряною обороною інших складових Сил оборони України знищено 67 повітряних цілей: 37 крилатих ракет Х-101/Х-555; 29 ударних БпЛА Shahed-136/131; 1 розвідувальний БпЛА оперативно-тактичного рівня», – заявив головнокомандувач ЗСУ. http://surl.li/holde Всього було випущено 40 ракет.

В той же день, але вже зранку між 11 та 12 годинами російські війська нанесли удар вже балістичними ракетами.

«Вдруге за добу противник здійснив ракетний удар по території України. Близько 11:30 атакував Київщину балістичними та крилатими ракетами наземного базування з ОТРК «Іскандер». Загалом випущено 11 ракет: «Іскандер-М» та «Іскандер-К» з північного напрямку. Силами та засобами протиповітряної оборони усі цілі знищено», – опублікував повідомлення у телеграм Валерій Залужний. http://surl.li/holen

А слід нагадати, що проти балістикии українська ППО має лише ЗРК «Patriot» та ЗРК  SAMP-T – саме ці системи мають технічні можливості збивати балістичні ракети.

Але це була не остання атака саме балістикою. «Близько 02.45 год 1-го червня 2023 року російські окупанти продовжили серію атак на столицю України – місто Київ. Знову противник підступно атакує балістичними та крилатими ракетами наземного базування з ОТРК «Іскандер». Загалом випущено 10 балістичних та крилатих ракет типу «Іскандер» з північного напрямку – Брянська область рф.

Силами та засобами протиповітряної оборони Повітряних Сил ЗС України усі 10 знищено: сім балістичних ракет «Іскандер-М» та три крилаті ракети «Іскандер-К», – повідомили у Командування Повітряних Сил ЗСУ. http://surl.li/holhw

Цей удар призвів до жертв серед цивільних. Проте, вони загинули через падіння уламків. Влучань ракет не було допущено.

Так само безрезультатною виявилася і крайня атака в ніч на 2 червня. У повітрях силах ЗСУ повідомили, що спершу російські окупанти атакували дронами-камікадзе «Shahed-136/131» – близько 23.00. Заходили з південного напрямку, використовуючи рельєф місцевості та русло Дніпра.

Близько 3.00 години крилаті ракети Х-101/Х-555, випущені стратегічними бомбардувальниками Ту-95мс з Каспію, уже були в повітряному просторі України. Заходили з північного напрямку, атакуючи Київ, маневрували, намагаючись ввести в оману нашу протиповітряну оборону.

Силами та засобами протиповітряної оборони Повітряних Сил, у взаємодії з ППО складових Сил оборони України, усі 15 крилатих ракет та 21 ударний дрон знищено». http://surl.li/holjt

Тож мова фактів та цифр говорить про те, що базікання пропагандистів – просто інформаційне сміття.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja