Фейк про те, що Столтенберг назвав російський морський парад доказом початку агресії проти НАТО – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що Столтенберг назвав російський морський парад доказом початку агресії проти НАТО

Росія спить та бачить як воює з НАТО. І не тому що дуже хоче справді воювати. І не навіть не тому що думає, що переможе. А тому що хай хоч дрібна сутичка дійсно з військами НАТО переведе війну в Україні та протистояння із Заходом на новий рівень ескалації. Цей рівень на думку очільників країни агресора дасть змогу сісти за стіл переговорів і витиснути із ситуації максимально вигідні для себе умови завершення війни.

І саме тому сама росія та її пропаганда постійно провокують НАТО і Захід на певні дії у відповідь. Тому не даремно днями пропагандисти кремля розігнали вкид, що нібито генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг заявив про агресивні дії росії проти НАТО. Що було насправді – далі у матеріалі.

 

На прокремлівських сторінках у соціальних мережах поширився допис, із нібито скріном зображення із сторінки у Фейсбуці генерального секретаря НАТО Йєнса Столтенберга, який нібито «назвав трансляцію параду ВМФ РФ доказом російської агресії проти країн НАТО і жадає обмежити можливість переглядів таких жахливих кадрів для Польщі, Литви та Латвії…»

Варто зазначити, що сам пост виглядає дуже дивно. І тільки другорядні деталі дають змогу припустити, що це мережа Фейсбук. Бо напряму джерело посту не вказано.  Ні в самому пості, ні в описі до нього не вказано, де і коли Єнс Столтенберг зробив згадану заяву. Судячи з змісту посту, генсек НАТО мав зробити названий коментар після військово-морського параду в росії, який пройшов у російському місті Санкт-Петербурзі 30 липня 2023 року десь приблизно в цю дату, або через день не більше.

Але, на офіційній сторінці НАТО, на якій публікується транскрипт кожного виступу Столтенберга, аналогічної заяви не виявлено. Більше того, остання офіційна заява датована 19 липня, і у ній увага зосереджена на ситуації на півночі Косова та участі НАТО. Також немає подібного коментаря, посту чи заяви і на офіційних сторінках самого генерального секретаря НАТО у Twitter та Facebook. У великих світових чи навіть ЗМІ немає жодних слідів цитованої пропагандистами заяви. А така заява безумовно викликала б резонанс і була б опублікована західними медіа.

Тож можемо констатувати, що такої заяви не існує – це фальсифікація і фейк. Йєнс Столтенберг не робив ніяких подібних висловлювань і не публікував відповідні пости.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja