Фейк про те, що у чеках з супермаркетах розміщують повістки до ТЦК – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що у чеках з супермаркетах розміщують повістки до ТЦК

У соцмережі Тik-Tok поширили фото нібито чека з супермаркету, у якому написано, що покупець отримав повістку і має з’явитися до ТЦК. http://surl.li/ounqre

Автор іронізує, що чоловікам тепер не варто ходити в магазини. Однак насправді фото – це подвійний фек, адже воно відредаговане і зроблене на основі іншого фейкового фото кількарічної давності. Деталі – у матеріалі.

 

На фото видно чек, схожий до тих, які видає супермаркет «Сільпо», адже у ньому є характерні для цієї мережі «передбачення».

Якраз на місці «передбачення» автор і прочитав та нібито дізнався про те, що отримав повістку: «Щойно ви отримали повістку. У вас є 48 годин, щоб з’явитися в найближчому пункті ТЦК».

Ні дати покупки, ні місця знаходження магазину на чеку видно. Однак варто зауважити, що від серпня 2024 року супермаркети «Сільпо» почали переходити на електронні чеки, про що повідомляв сайт компанії. http://surl.li/vmziws

Окрім того, сам вигляд чеку наразі має інший вигляд. До прикладу, на чеку із відео та на чеку за липень цього року відрізняються шрифти передбачення. Також на чеку із відео після «передбачення з повісткою», йде пункт «Сума», тоді «ПДВ» і «Сума податку».  У чеку фізичному та із додатку «Сільпо» після «Суми» є лише рядок «ПДВ».

Також за допомогою зворотного пошуку ми знайшли чек, який, ймовірно, використали для підробки. Він був опублікований ще у 2021 році. Утім, тоді повідомлення на ньому було інше —  «Любіть і поважайте себе, ви — гніди!».  На цьому чеку та сама сума покупки і податку. http://surl.li/usiyts

Цей чек, до слова, також був фейковим. Замість слова «гідні» фейкороби написали «гніди».

ВИСНОВКИ

У супермаркетах «Сільпо» не видають чеки із «передбаченнями» про отримання повістки та вимогою з’явитися до ТЦК.  Мережа супермаркетів від серпня цього року перейшла на електронні чеки, тож фізичних чеків практично ніде не видають.

Чек, який поширили автори відео, це – фейкове зображення із 2021 року, яке змінили за допомогою фоторедактора.

Мета подібних вкидів –  поширення дезінформації щодо мобілізаційних заходів в Україні.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja