Фейк про те, що у польських містах Познань та Тарнів почали роздавати повістки українцям – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що у польських містах Познань та Тарнів почали роздавати повістки українцям

Проросійські сміттярки поширили повідомлення про те, що нібито українські чоловіки отримують повістки в польських містах Познань та Тарнів. Проте така інформація є фейком.

 

Центр з протидії дезінформації повідомив: « Відповідно до правил, українські дипустанови за кордоном повинні вести військовий облік чоловіків. Проте вони не мають права на вручення повісток людям, які перебувають на консульському обліку»,.

Водночас в ЦПД зазначили, що дипустанови повинні доносити інформацію про початок призову на строкову військову службу до громадян України призовного віку, які не мають звільнень від служби, а також зобов’язані сприяти їх поверненню на територію України в разі мобілізації чи у воєнний час.

30 грудня 2022 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову про новий порядок військового обліку. http://surl.li/kxqaz

У постанові було порушено питання про призовників, які зараз перебувають за кордоном. Тому наразі згідно з офіційною інформацією дипустанов нові правила взяття на військовий облік передбачають, що:

  • консульство зобов’язане вести військовий облік чоловіків;
  • дипломатичні відомства, зокрема, консульства не видаватимуть повістки особам на обліку;
  • дипустанови мають доносити до відома громадян призовного віку терміни, коли розпочинається призов на строкову службу;
  • дипломатичні відомства мають сприяти поверненню військовозобов’язаних в Україну під час мобілізації та воєнного стану.

Нагадаємо, що це не перший вкид про нібито мобілізацію українців за кордоном і громадян інших країн для служби по найму в Україні. Так пропаганда поширила фейк про те, що нібито у польському метро встановлені банери з закликом записуватися до танкових екіпажів, які будуть служити на танках від союзників в Україні.

 

Матеріал підготовлено фахівцями ресурсу “Брехунець” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидіх дезінформації

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja