Фейк про те, що у храмі, який перейшов до ПЦУ, проводять вечірки – Без Брехні
Фактчек

Фейк про те, що у храмі, який перейшов до ПЦУ, проводять вечірки

Агітпроп постійно намагається дискредитувати Православну церкву України, тавруючи її прихильників «розкольниками» й «богохульниками» та усіляко заплямовуючи її авторитет.

На «підтвердження» своїх теорій пропагандисти видали черговий фейк. Зокрема, телеграм-каналами вони масово поширюють відео, зняті нібито у храмі ікони Божої матері, що у Вінниці. Пропагандисти стверджують, що у стінах церкви після її переходу з УПЦ МП до ПЦУ ( а у хворій уяві росіян – після «захвату сатаністами») проводять гучні вечірки. Та насправді відео вечірки зняті не в церкві і навіть не в Україні. Розбір цього вкиду читайте у матеріалі.

 

Дописи, поширені пропагандистами, містять три уривки з вечірки, на них грає діджей і танцюють люди. На відео також лунають українські пісні «Стефанія», «Ой у лузі червона калина» та «Слава нашим ЗСУ». Росіяни стверджують, що відео зняті у Вінниці у храмі ікони Божої матері. http://surl.li/yxmnqu

«Вечеринки со светомузыкой проводят в винницком храме иконы Божией Матери УПЦ В феврале этого года церковь захватили сатанисты», – пишуть кремлімські посіпаки у підписах до відео мовою оригіналу.

Дійсно, у лютому цього року відбулися збори релігійної громади храму на честь ікони Божої Матері «Скоропослушниця» м. Вінниці, під час якого громада храму ухвалила рішення про вихід з УПЦ московського патріархату та приєдналася до канонічної помісної Православної Церкви України. Вже у березні відбулася перша літургія українською мовою, повідомляє сайт  Вінницько-Барської єпархія ПЦУ http://surl.li/pxlxah

На сайті також є фото храму, де видно, що стіни розмальовані релігійними мотивами, а на відео, яке поширили пропагандисти стіни однотонні, без малюнків.

Кадри із відео пропагандистів насправді зняті у клубі «ROOM 13» у Варшаві. За допомогою зворотного пошуку у Google ми ідентифікували характерні деталі, які є і на відео росіян, і на фото та відео, зроблених у польському розважальному закладі. Зокрема, велика літера «В» із підсвіткою та особливості конструкції арок. http://surl.li/uxgsiq

Відео із клубу є також є у Tik-Tok-акаунті закладу, де можна розгледіти ці деталі. http://surl.li/pdnarh

ВИСНОВКИ

У вінницькому храмі не проводять гучні вечірки. Відео, які поширюють пропагандисти, були зняті у клубі, що знаходиться у Варшаві.

Подібні російські фейкові наративи, спрямовані  проти Православної церкви України, поширюються з метою демонізувати цю конфесію в очах українців та світової спільноти. Цю тактику пропагандисти часто використовують, щоб відвернути увагу від власних, далеко не гуманних дій, зокрема, виправдуючи свої звірства під час війни.

 

Матеріал підготолено командою видання “Район.Миколаїв”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja