Фейк про те, що Україна потроїла «постачання зброї» ХАМАСУ та історію фото «цієї зброї», яку пропаганда юзає вже більше року – Без Брехні
ДніпропетровщинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що Україна потроїла «постачання зброї» ХАМАСУ та історію фото «цієї зброї», яку пропаганда юзає вже більше року

Від початку нападу терористів ХАМАСу на державу Ізраїль на початку жовтня 2023 року, російська пропаганда почала розкручувати ІПСО про нібито постачання Україною західної зброї бойовикам. І протягом місяця ця тема постійно підживлюється різними вкидами. Цього разу пропагандисти поширили вкид, що хамасівці не мають проблем із зброєю, бо Україна потроїла постачання терористам озброєння.

Залишимо за лаштунками той факт, що українським воїнам на фронті теж бракує зброї. І кожна партія, що прибуває від союзників, в повному сенсі цього слова, рятує не одне українське життя – чи то цивільного, чи то військового.

Увагу у даному вкиді про потроєння поставок зброї привертає не сам контекст фейку, а фото, яким він був проілюстрований. І саме фото розкриває і брехливість російської пропаганди, і її «обмежену фантазію», і куцість пам’яті у аудиторії з-за «порєбріка». Про це далі у матеріалі.

 

Коротко про фейковість контенту вкиду.

Першоджерелом даного вкиду був російський, так званий, воєнкор, клінцевич. Він також має наступні регалії: «глава центра изучения военных и политических конфликтов, действительный государственный советник российской федерации, военный эксперт».

Це «експерт» поширив допис, де заявляє про потроєння постачання зброї ХАМАСУ з України. Але щоб замаскувати брехню та перекласти відповідальність за первинність джерела на інший інформаційний ресурс, клінцевіч посилається на видання The Washington Post. Нібито стаття з таким контекстом вийшла там. Проте, такої стаття The Washington Post – не публікував ні в ту дату на яку вказує воєнкор, ні в інші – пошукова система видання не знаходить такої публікації ні по заголовку, ні по фото. http://surl.li/mzbmg

Це вже перший аргумент, який вказує, що публікація клінцевича – фейк.

Ще цікавіша історія з фото, яке додано до фейкового допису. Відповідно до даних пошуку, це фото юзається російськими пропагандиста вже більше року. Але і це ще лише квіточки. Ягідки в тому, що дане фото використовувалося для ілюстрації абсолютно різних подій і різний час. Чимало з них взагалі ніяким чином, навіть у російських медіа, не пов’язані з темою ХАМАСу. Далі – дивимося уважно на слайди:

 

Матеріал підготовлено фахівцями проекту “ЕКСПЕРТ-КР” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja