Фейк про те, що «українська молодь» емігрує у росію, бо там кращі умови життя   – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що «українська молодь» емігрує у росію, бо там кращі умови життя  

Пропагандисти країни-агресора вже давно загубили креативність та періодично звертаються до старих фейків. Telegram-сміттярка “Украина.ру” звернулася до старого меседжа, мовляв, багато українців з початком повномасштабного вторгнення переїхали до країни-агресора. Особливо молодь.  http://surl.li/mrtay

Телеграм-канал з посиланням на Global Service та Euporean Migration Support Bureau пише, що третина української молоді втекла до рф. Далі розвивають цю тему, вказують нібито на причини та враження українців. Проте, ця інформація не відповідає дійсності. Далі у матеріалі про те, чому це фейк.

 

У дописі telegram-каналу не зазначено, що саме це за організації і чим вона займається. Просто гучна назва, яка має переконати нас, що джерело вагоме, відоме і професійне. Проте, за запитом “Global Service” пошукова система Google запропонувала декілька компаній із схожими назвами, що вже викликає сумнів у вагомості «першоджерела» на яке посилаються пропагандисти.

Одна із структур – ТОВ “Глобал сервіс” http://surl.li/mrtbk – виробничо-торгова компанія, що спеціалізується на виробництві касових витратних матеріалів, продажі та комплексному обслуговуванні банківського обладнання.

Також пошук видав компанію, яка надає послуги крюїнгу (працевлаштування моряків) в Одесі (власного сайту немає). Знайдено сторінку у мережі Facebook, де пропонують придбати ноутбуки.

Тобто жодна організація не має відношення до міграції. За запитом “Euporean Migration Support Bureau” пошукові системи теж не дають результату, бо слово Euporean у дописі каналу написано з помилкою, що свідчить про низький рівень знання англійської у фейкоробів.

Проте і за запитом “European Migration Support Bureau” – тобто з правильним написанням пошукові системи теж нічого не видають. Тож  судячи з вищевказаних фактів, організації з назвою “Європейське бюро підтримки міграції” не існує.

Однак слід зазначити, що у Європі існує декілька структур які опікують біженцями та наданням притулку:

–  European Asylum Support Office (EASO) – Європейське бюро з питань надання притулку http://surl.li/mutqw

– European Union Agency for Asylum – Агентство Європейського Союзу з питань притулку – http://surl.li/mutrf

Як можна зрозуміти з назв реальних організацій, цілком можливо, що фейкороби або перекрутили, або неправильно переказали ці назви, або по аналогії спробували змоделювати назву, яка б звучала не менш гучно. Проте, в будь-якому випадку пропагандисти поширюють вигадку і неправду.

Щодо даних, які оприлюднені у вкиді. В управлінні верховного комісара ООН у справах біженців http://surl.li/gbzbj, згідно з інформацією ООН, яка оновлюється щотижнево, в Європі зафіксовано 5 839 900 біженців з України, ще 392 100 особи поза межами Європи. http://surl.li/dplzc

В Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців зазначили, що цифри, які подає росія про нібито кількість українців, які виїхали у рф – є оціночними, суб’єктивним. А інформації про кількість українців, які виїхали до рф і згодом повернулися до України взагалі немає. http://surl.li/munvi

Щодо розподілу українців по країнах згідно дослідженню Forbes http://surl.li/munvz станом на кінець червня 2023 року за кордоном через війну перебувало 5,6–6,7 млн українців, з них близько 1,3 млн – на території росії. В той же час, за даними видання значну кількість людей росіяни вивозили насильно. Тож говорити, про їх добровільну міграцію просто недоречно.

Сама цифра фейку щодо молоді, теж не витримує критики. У дописі вказано, що нібито третина українців виїхали до рф. Проте. Не вказано за який час? Кого автори вважають «молоддю» – який віковий поріг? Скільки з них українців, а скільки українок? А це дуже важливі моменти, бо відповідно до Закону про воєнний стан, виїзд чоловіків за кордон віком від 18 років заборонено.  http://surl.li/blyne

Тобто фейкороби навіть не спромоглися брехню замаскувати під реальні статистичні дані.

Важливо зазначити, що не за даними ООН, не за даними незалежних видань організації з назвою Global Service чи Euporean Migration Support Bureau справами біженців не займаються.

ВИСНОВОК

На тлі реального погіршення умов та рівня життя у росії, пропагандисти намагаються у своїх вкидах створити іншу реальність, де у їх країні все добре.

Тему переїзду до росії українських біженців пропаганда експлуатує від початку повномасштабного вторгнення для того щоб показати, що українці вибирають саме рф для притулку, а не залишаються в Україні чи їдуть до Європи. Це є спроба, хоч слабенька виправдати вже старий меседж, що росія вдерлася в Україну для того щоб врятувати і «асвабаждать».

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент”

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja