Фейк про те, що українських жінок «заманюють рекламувати» службу у Збройних силах через пікантні картинки у Телеграм – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що українських жінок «заманюють рекламувати» службу у Збройних силах через пікантні картинки у Телеграм

Російська пропаганда продовжує підживлювати наратив про насильницьку мобілізацію в Україні і мобілізацію жінок. Днями кремлівські інформаційні посіпаки поширили вкид про те, що нібито українок заманюють на військову службу через рекламні оголошення з пікантними картинками у телеграм-каналах. Про деталі вкиду – далі у матеріалі.

 

Декілька російських телеграм-сміттярок поширили вкид про те, нібито українських жінок намагаються у хитрий спосіб заманити на військову службу. Нібито буде зніматися реклама служби у ЗСУ з модельними дівчатами у пікантному стилі. Для цього оголошення підкріплюються пікантними фото та картинами у стилі коміксів та аніме (дивись на скріншоті).

Для надання правдивості інформації, фейкороби написали, що нібито такі оголошення розсилає українська Громадська організація «Українські валькірії». Повідомлення містить нібито переписку між організацією і українкою:

«-Привіт! Класно виглядаєш. Цікавить модельна робота? Я офіційний представник…. Тобі б було цікаво співпрацювати?

– Привіт. Дякую. А в чому полягає співпраця?

– Бути амбасадором українських валькірій! Потрібно раз на тиждень приїжджати до нас на полігон, трохи побігати з автоматом, робити пару сексі фоточек / відео і викладати у себе і інсті. Щось типу ангелів Вікторії Сікрет, тільки реклама служби в армії для жінок.

– Круто, я подумаю. А мене потім саму не заберуть в армію?

– Ахаха… нее, красиві дівчата не служать!»…

По-перше, слід звернути увагу на сам зміст повідомлення, який відверто направлений на дискредитацію служби в армії жінок, як гідної справи, роботи, самовідданості. Саме використання теми пікантності, моделей для реклами служби нівелює важливість і героїзм у бажанні українок вступити до лав ЗСУ.

По-друге, громадські організації – а саме від однієї з них поширене оголошення – не мають повноважень займатися набором до війська.  Щодо нібито реклами служби, то тут теж великі питання. Бо полігони – це військові об’єкти з відповідним режимом секретності. Популяризувати такі оголошення через громадські організації а тим через соцмережі – небезпечно, не раціонально.

Крім того, інформаційною компанією служби у лавах ЗСУ займається Міністерство оборони або окремі бригади. Але не громадські організації.

По-третє, у Громадській організації «Українські Валькірії» на запит фактчекерів Укрінформу відповіли: «Інформація не відповідає дійсності. Ми не рекламуємо службу жінок в армії. Наші тренінги повністю добровільні і розраховані на навчання жінок самозахисту. Саме таким чином ми збираємо кошти на допомогу в реабілітації бійців». http://surl.li/npqgz

Слід наголосити, що тема жінок у Збройних силах України останніми тижнями активно експлуатується російськими пропагандистами.

Так ми викрили фейк про нібито отримання повісток про мобілізацію в армії вагітної жінки в Одесі (матеріал за посиланням: http://surl.li/npqjk).

Ще раніше пропагандисти пошири фейкове, поставновочне відео, що нібито вагітна жінка-війсковослужбовець ЗСУ здалася в полон на передовій (матеріал за посиланням: http://surl.li/npqku).

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець”  

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja