Фейк про те, що український пілот перелетів на сторону окупантів разом із гелікоптером – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що український пілот перелетів на сторону окупантів разом із гелікоптером

Російська пропаганда поширила дезінформацію про те, що чинний льотчик ЗСУ нібито здійснив переліт на російську сторону. Про це писали як російські видання так і телеграм-канали. Проте у ГУР МО України спростували цю інформацію.

 

Російське медійні ресурси у суботу масово публікували повідомлення, що нібито «чинний льотчик ЗСУ здійснив переліт на російську сторону». Про це пропагандистам нібито повідомив льотчик вертольота Ка-52 Олексій Воєвода, який організував переліт.

Представник ГУР Андрій Юсов у коментарі УП наголосив, що «це запізніла російська ІПСО у відповідь на масову здачу в полон і перехід на бік України російських окупантів, зокрема офіцерів, а також пілотів з технікою. За даними джерел УП, усі льотчики Повітряних сил і Сухопутних військ ЗСУ – на місці.

Крім того, у ГУР МО поширення такого фейку назвали запізнілою реакцією пропагандистів та операцію з боку України, яка дійсно відбулася. А саме – 23 серпня стало відомо, що гелікоптер Мі-8 збройних сил росії опинився в Україні внаслідок тривалої спецоперації Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Пілот і його сімʼя перебувають в Україні, родину завчасно вивезли з РФ. Мі-8 залишився в Україні разом із деталями до літаків-винищувачів, які він мав доставити росіянам.

Пілот переміщеного в Україну російського вертольота Мі-8 Максим Кузьмінов розповів, що первинна інформація про можливість здатися з гелікоптером надійшла від співробітників поліції, потім в операцію включилося ГУР.

 

Матеріал підготовлено фахівцями проекту «Брехунець» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja