Фейк про те, що України нібито відмовилася від «угоди про постачання літаків F/A-18 Hornet» – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що України нібито відмовилася від «угоди про постачання літаків F/A-18 Hornet»

Днями телеграм-канали та низка українських медіа розігнали чергову зраду про те, що нібито Україна відмовила від угоди про постачання західних літаків моделі F/A-18 Hornet. Емоційні закиди на кшталт, «треба брати все», «закрити небо хоч чимось», «ЗСУ потрібні крила» – активно розганялися і ботами, і користувачами, які попали під вплив недостовірної інформації. Саме про те, чому меседж про нібито «відмови від угоди» фейк – далі у матеріалі.

 

Видання Australian Financial Review з посиланням на неназваного “високопоставленого представника Військово-повітряних сил ЗСУ” написало, що Україна нібито відмовилася від отримання 41 списаного австралійського винищувача F/A-18 Hornet, назвавши їх “сміттям”.

За словами “джерела” журналістів, цей “високопоставлений чиновник” заявив: “Нам не потрібен ваш летючий мотлох”.

Співрозмовник заявив, що це “фактично знищило угоду щодо F/A-18”, зазначивши, що “якби чиновник цього не зробив, літаки б зараз літали над Україною”.

Водночас спікер повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат прокоментував інформацію. У коментарях під дописом історика і журналіста Михайла Жирохова у Facebook, де поширено матеріал Australian Financial Review, Ігнат заявив: “Не знаєте, не триндіть! Бо ви вже всі дістали, якщо чесно своїм зрадо*обством! Ми йдемо по єдиній доступній стежині до західних літаків. Наскільки це можливо!”

Він додав, що жодної угоди між Україною та Австралією щодо винищувачів F/A-18 Hornet не було.

 Ситуацію прокоментував і директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець в ефірі “Еспресо”. Він зазначив, що коли F-16 виконуватимуть бойові функції на полі бою, тоді можна думати й про інші зразки техніки.

“Навколо публікації в австралійському виданні, де фігурувала фраза, що якийсь український представник на пропозицію іншого представника Австралії щодо F/A-18 HORNET сказав, що нам такі застаріли системи не потрібні, розгорнулася експертна дискусія. Насправді Україна не наполягала на отриманні літаків F/A-18 HORNET тому, що ці винищувачі вже зняті з виробництва компанією Boeing. Теоретично вони гарні, але потребують створення власної логістики й підготовки пілотів. І з огляду на перспективи того, що вони вже не виготовляються, ми розуміємо, які складнощі накладаються на Україну в перспективі”, – пояснив Згурець.

За словами військового експерта, вже другий рік Командування Повітряних сил наполягає на тому, щоб пришвидшити процеси, які пов’язані з отриманням F-16, підготовкою пілотів, забезпечення логістики.

“І бачимо, як складно все це просувається. Якби були ще інші варіанти, то це лише ускладнило б роботу щодо підготовки отримання винищувачів, але не підняло бойову готовність української армії. Я розумію логіку Командування Повітряних сил, що треба домагатися одного рішення, яке пов’язано з F-16. Коли ці літаки будуть виконувати бойові функції, тоді думати й про інші зразки техніки”, – наголосив Згурець.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент”

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja