Фейк про те, що в Польщі в ДТП на автобусі потрапили “п’яні українські військові” – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що в Польщі в ДТП на автобусі потрапили “п’яні українські військові”

Одна із цілей ворожої пропаганди – дискредитувати українську армію. А на тлі військової допомоги, яку надає Україні уряд Польщі та самі громадяни,  росіяни активно штампують фейки, присвячені міжнародним відносинам між Україною та Польщею.

Так, пропагандистський телеграм-канал «Укропский фреш» опублікував допис про те, що у Польщі перекинувся автобус із нібито п’яними українськими мобілізованими, які їхали з військового навчання.  Далі у матеріалі – про деталі ворожого вкиду.

 

Щодо військових навчань, то справді у Польщі за підтримки Євросоюзу проходять навчання ЗСУ. http://surl.li/pymdg

Пропагандисти стверджують, що начебто мобілізовані вирішили відсвяткувати закінчення військового навчання у Польщі просто у автобусі, потім влаштували бійку, в результаті – транспорт  перекинувся. 18 військових, за словами росіян, постраждали, отримавши різноманітні переломи.

Далі – дослівний текст мовою оригіналу: «В Польше перевернулся автобус с пьяными украинскими военнослужащими. Недалеко от пограничного перехода «Угринов-Долгобычев» произошел довольно забавный случай: очередная партия мобилизованных, которая проходила обучение в Польше, в автобусе решила отметить окончание подготовки и скорый приезд на фронт. Поездка превратилась в пьяную попойку, которая закончилась вполне очевидно: началась драка, из-за чего автобус перевернулся. 18 из 59 новоиспеченных боевиков доставлены в больницы с различными переломами, а отъезд пьяных дебоширов откладывается. Вполне вероятно, что за этот перфоманс алкоголиков отправят куда-нибудь под Авдеевку в штурмовые группы».

Для достовірності пропагандисти долали фотографію, на якій видно перекинутий автобус і рятувальників, що стоять поруч.

Що ж, світлина і справді оригінальна, та й аварія, на жаль, сталася, однак у неї потрапили не військові, а цивільні українці. Так, у ДТП 27 січня потрапив пасажирський автобус, який їхав за маршрутом Одеса – Варшава. Про це повідомили українські медіа з посиланням на польських колег. http://surl.li/pykfr

Також відео із місця аварії опублікував одеський телеграм-канал. На  ньому видно той самий автобус компанії «Автолюкс» та цивільних осіб – жінок і дітей, які ним їхали.

Фото із місця аварії поширила Люблінська поліція на своїй сторінці у Фейсбук. http://surl.li/pykgf

Серед поширених світлин – та, яку використали для свого допису пропагандисти. Люблінська поліція повідомила, що до лікарні шпиталізували 20 осіб, а не 18.

Отож, насправді ніякі п’яні українські військові не потрапляли в ДТП у Польщі. Це – чергова вигадка російської пропаганди, якою вони намагаються представити українських військових у негативному світлі. Це, з одного боку, направлено на російську аудиторію , щоб показати населенню «недолугість» української армії. А з іншого боку – дискредитувати ЗСУ на міжнародному рівні, щоб позбавити Україну можливості отримувати військові допомогу та підтримку з-за кордону.

 

Матеріал підготовлено фахівцями проекту «Брехунець» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja