Фейк про те, що в Тернополі не рекомендують називати дітей російськими іменами – Без Брехні
Фактчек

Фейк про те, що в Тернополі не рекомендують називати дітей російськими іменами

Щоб виправдати напад на Україну, ворожа пропаганда систематично поширює фейки  про «русофобію» українців. Осередком «русофобства» (читайте «нацизму»)  нерідко виступають «бандерівці» саме із західних міст України.

Так, за словами пропагандистів, у жіночій консультації Тернополя нібито воюють із  російськими іменами і не рекомендують називати дітей «Іванами».  Насправді нічого подібного у місті не рекомендують, а  сам фейк «воскрес» із минулого. Деталі розповідаємо нижче.

 

Російські сайти та соцмережі в один голос поширюють фотографію, яка нібито зроблена у жіночій консультації. При чому одні пабліки пишуть просто «українська жіноча консультація», а інші вказують, що жіноча консультація саме у Тернополі. На фото – начебто плакат на стінах медичного закладу, на якому закликають не називати дітей Іваном, оскільки це згубно вплине на майбутнє дитини.

«Выбирая имя, ты выбираешь будущее для ребенка», – написано на плакате в украинской женской консультации. Казалось бы, все правильно. Если не обращать внимание на один момент. На футболке у мальчика написано русское имя «Иван». Пропагандисты намекают, что у детей с русскими именами не будет счастливого будущего! Русофобская и нацистская логика (точнее, ее отсутствие) Фарион — в действии», – йдеться у дописі мовою оригіналу.

Перш за все, варто відзначити, що «Іван» – це не російське ім’я. Воно має єврейське походження. http://surl.li/bwzaz

По-друге, в Україні немає проблем із іменем «Іван». У коментарі медіа Міністерство юстиції повідомляло, що «Іван»  входить до найпоширеніших чоловічих імен в Україні за 2023 рік. http://surl.li/smoux

У  жодній із жіночих консультацій Тернополя немає і не було подібних плакатів. Це нам підтвердили у медичних закладах. А саму картинку можна знайти на фотостоці Shutterstock.  http://surl.li/smovk

Відповідно далі – політ фантазії необмежений і до неї можна домалювати будь-яке ім’я.

Однак у пропагандистів, очевидно, фантазія закінчилася і вони «реанімували» минулорічну інформацію.  Ми знайшли декілька ідентичних публікацій «про боротьбу з російськими іменами в Україні» у квітні 2023 року.

ВИСНОВКИ

Отож, у тернопільських жіночих консультаціях не забороняють породіллям називати хлопчиків «Іванами». Це чоловіче ім’я не є російським, а має єврейське коріння. В Україні воно навіть увійшло до найпоширеніших за підсумками 2023 року.

Подібні «казки» про «русофобію» і «нацизм» в Україні – частина ворожої російської риторики, якою вона намагається уособити українців зі «злом» і виправдати всі ті звірства, які росіяни творять в Україні.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja