Фейк про те, що в Україні загинуло 10 тисяч польських добровольців – Без Брехні
Фактчек

Фейк про те, що в Україні загинуло 10 тисяч польських добровольців

Російські пропагандистські ресурси із посиланням на польське видання Mysl polska, розігнали вкди про те, що нібито в Україні за час повномасштабного вторгнення загинуло майже 10 000 польських добровольців. Чому це фейк – далі у матеріалі.

 

За версією російських пропагандистів, видання стверджує, що насправді в Україні воюють польські кадрові військові та резервісти, і вони не є ні добровольцями, ні найманцями – за даними Mysl polska, сухопутна армія Польщі становить лише 60 000 осіб, і втрата 10 000 солдатів є великою проблемою для країни

Насправді це брехня і дезінформація, яка має підкреслити участь країн заходу у війні в Україні – цей меседж російська пропаганда почала активно розганяти після того, як США, НАТО та інші окремі західні країни почали активно допомагати Україні у її протистоянні із росією.

Крім того, саме полякам дісталося окремо, бо вони чи найбільше підтримували нашу державу на початку війни. З перших днів агресії російська пропаганда запевняла українців у тому, що поляки мають намір скористатися становищем і відібрати в України західну частину країни, що поляки вже готують свою армію, тиснуть на українську владу аби отримати для поляків в Україні преференції.

Насправді, присутність поляків на боці ЗСУ значно перебільшена – ні про які десятки тисяч поляків, насправді не йдеться. Польща країна НАТО і її дії військового характеру мають бути узгоджені з Альянсом.

Та у ЗСУ можуть служити окремі громадяни Польщі, як добровольці. Але єдиного підрозділу, який складається із етнічних поляків в українській армії не існує.

За словами виконавчого директора Аналітичного центру Soufan Норіна Фінка, про найбільший іноземний підрозділ у лавах ЗСУ – це «Грузинський легіон», що стосується поляків, то за чисельністю особового складу їх навіть близько немає серед лідерів.

Експерт, зокрема, перераховує найбільші військові підрозділи ЗСУ укомплектовані іноземцями – після Грузії на цьому напрямку виділяються білоруські та російські добровольці, а також батальйони імені Хамзата Гелаєва, Джохара Дудаєва, шейха Мансура та Міністерства оборони Чеченської Республіки Ічкерія, Нормандська відставних військових), канадсько-український батальйон.

Виходячи з того, що поляків на фронті в Україні не дуже багато і це можуть бути лише окремі громадяни немає жодних підстав вірити, що на війні вже загинули понад 10 000 громадян Польщі.

Тим більше, що українська влада від початку війни засекретила дані про втрати ЗСУ. Тож інформації про втрати серед окремих етнічних груп взагалі у відкритому доступі бути не може.

Слід також звернути увагу на проросійський характер видання Mysl polska, яке повністю повторює тезу Кремля – про це свідчить хоча б простий, поверховий аналіз публікацій видання, серед яких такі, як «Зеленський відвідав неонацистські підрозділи «Азов» та «Айдар», «Світ, Азов. Хіросіма», і Німецька зброя знову вбиває росіян».

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja