Фейк про те, що в Україні загинув «морський котик», якого зрікся Держдеп США – Без Брехні
ОдещинаФактчек

Фейк про те, що в Україні загинув «морський котик», якого зрікся Держдеп США

У російських і проросійських пропагандистських ЗМІ була опублікована інформація про те, що в Україні загинув «морський  котик» з США, а Державний департамент від нього відрікся. Цей «вкид» покликаний діяти у двох напрямках. По-перше, він ніби підтверджує брехню про те, що проти рф таємно воюють збройні сили країн НАТО, а, по-друге, принижує Державний департамент і звинувачує його в тому, що він не захищає своїх громадян.

Чому це фейк – далі у матеріалі.

 

Від початку повномасштабного вторгнення на захист України стали не тільки українці, а й громадяни інших держав.

27 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський закликав іноземних громадян долучатися до опору російським військам в Україні. Усі, хто хоче приєднатися до захисту безпеки в Європі та світі, можуть приїхати й стати пліч-о-пліч з українцями проти загарбників XXI століття.

«Згідно з Положенням про проходження військової служби у Збройних силах іноземцями та особами без громадянства, затвердженим указом президента України від 10 червня 2016 року № 248, іноземці мають право вступити до ЗСУ на військову службу за контрактом у добровільному порядку, зокрема й до лав Сил територіальної оборони ЗСУ», – йдеться http://surl.li/cdgrj у  зверненні президента України до громадян іноземних держав, які прагнуть допомогти Україні в її боротьбі проти російської агресії.

На підставі цього документа, всім іноземцям, які виявляють бажання долучитися до опору російським окупантам та захисту світової безпеки, керівництво України пропонує приїхати до нашої держави й поповнити ряди Сил територіальної оборони. З іноземців формується окремий підрозділ – Інтернаціональний легіон територіальної оборони України.

В «одеському» telegram-каналі «Канал Форт» зʼявилося повідомлення про загибель колишнього бійця військового підрозділу спеціального призначення (SEAL) Деніела Свіфта. Дане повідомлення супроводжувалося фото із заголовком: «На Украине убит «морской котик» из США. Госдеп от него отрекся и назвал дезертиром». В частині «убит «морской котик» из США» – це маніпуляція, а в частині «Госдеп от него отрекся» – це фейк.

Це повідомлення на «Канал Форт» є публікацією від медіа рф, але без посилання на джерело. Повідомлення з таким змістом було опубліковано в багатьох ЗМІ країни-агресора. Далі у «Канал Форт» йдеться про те, що Державний департамент зрікся Деніела Свіфта. Це не відповідає дійсності та є фейком.

20 січня CNN http://surl.li/eurbg повідомило, що колишній військовослужбовець ВМС США загинув під час бойових дій в Україні. У тексті видання зазначили, що американські військово-морські сили й Державний департамент США підтвердили загибель колишнього члена військового підрозділу спеціального призначення Деніела Свіфта

CNN наводить цитату із заяви ВМС: «Ми не можемо робити припущення щодо того, чому колишній моряк опинився в Україні».

У тому ж повідомленні CNN наводить позицію Державного департаменту: Державний департамент США підтвердив нещодавню загибель громадянина США, який воював в Україні, але не надав додаткових подробиць про обставини.

«Ми підтримуємо зв’язок з його сім’єю і надаємо всю можливу консульську допомогу», – сказав представник Держдепу, та додав: «З поваги до приватного життя сім’ї в цей важкий час нам більше нічого додати».

Тобто ЗМІ США з посиланням на офіційні джерела інформують про факт загибелі Деніела Свіфта і відмову ВМС коментувати те, чому Деніел опинився в Україні. Також чітко надана позиція Державного департаменту, який підтверджує факт загибелі, надає консульську допомогу, але жодного слова про «зрікся» чи «не зрікся» немає. Є лише повідомлення про дії в рамках закону США.

У повідомлені CNN та інших ЗМІ США, наприклад, у Rolling Stone http://surl.li/eurmo йдеться про те, що громадянин США Деніел Свіфт з березня 2019 року вважається «активним дезертиром». Тобто він колишній «морський котик», а не діючий.

ВИСНОВОК:

  • Ця публікація повторює публікації ЗМІ рф без посилання на них та розповсюджує неправдиву інформацію.
  • В частини повідомлення про смерть громадянина США – це маніпуляція.
  • В частині того, що Державний департамент відрікся від громадянина – це фейк. Представник Держдепу чітко розказав про позицію відомства, та зазначив, що родині Деніела надається консульська допомога. Тобто відмови від громадянина не було. 

 

Матеріал підготовлено виданням “Інтент” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja