Фейк про те, що військовослужбовці ЗСУ закопали живцем солдата, який відмовився йти в атаку – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Фейк про те, що військовослужбовці ЗСУ закопали живцем солдата, який відмовився йти в атаку

Ми вже неодноразово за останні тижні публікували викриття відео фейків російської пропаганди, з сюжетами де в той чи інший спосіб відбувається дискредитація ЗСУ, мобілізації, відносин серед українських військовослужбовців.

Те що такі вкиди поширюються регулярно, схожість деталей сюжетів, їх контекст вказують на те, що це окрема гілка ІПСО по дискредитації ЗСУ і мобілізаційних заходів у державі, направлених на зрив цих заходів, поширення та укорінення негативного ставлення до військових і військової служби.

Днями і на смістникових російських медіа-сайтах, і у телеграм-каналах поширилося чергове відео з просто варварським за змістом контентом – нібито віськовослужбовці ЗСУ в якості покарання закопують живцем свого «колегу», який відмовився йти в атаку. http://surl.li/ewumt

Далі у матеріалі – детально, чому це фейк.

 

Повне відео цього жорсткого фейку ви можете переглянути на нашому сайті, бо у соцмережах ми не можемо його поширювати бо це буде порушення правил спільноти. Посилання на відео на сайті тут:

Але перед тим як розібрати цей відео-вкид, слід нагадати про подібний сюжет, який ми розібрали на молекули і показали, що це фальсифікація минулого тижня.

Тоді у поширеному пропагандистами відео начебто двоє військовослужбовців ЗСУ нападають і б’ють свого товариша по службі, який нібито з Херсону, звинувачуючи його у тому, що той зрадник, здавав місто.

Викриття фальсифікації відео будувалося на аналізі деталей. А саме: вигляду військових, їх ідентифікації до підрозділу, локації, мові: http://surl.li/ewuzq

– форма, взуття, зброя військових була чисті, наче тільки їх взяли зі складу;

– військові не мали адекватного комплекту знаряддя і амуніції: розгрузок, касок, плитоносок, ременів з обвісом, шевронів для розпізнавання;

– локація де відбувалася дія – не визначена;

– самі дії учасників відео – відверто режисовані.

Маючи вже попередній досвід викриття, новий сюжет був визначений, як фальсифікація за тими ж ознаками.

У кадрі нового сюжету двоє військових скидають у заздалегідь підготовлену яму третього, руки і ноги якого зв’язані скочем. Закадровий голос ще одного учасника дійства української мовою пояснює, що так відбувається покарання за відмову «захищати батьківщину».

Але одразу привертають увагу ті ж самі деталі, що і у минулому сюжеті.  А саме:

– у всіх учасників сюжете форма, взуття чисті. Чистий, «свіжий» вигляд має і зброя, що лежить на землі в одному з фрагментів;

– всі військові, як і у минулому сюжеті не мають відповідного фронтового екіпірування: шоломів, наколінників, розгрузок для БК, ременів з навісами, плитноски виглядають пустими (судячи з того як вони тримаються на військових);

– відсутня будь-яка ідентифікація – де відбувається дійство; немає ніяких шевронів і у самих військових; так, на присутніх у кадрі розпізнавальний скоч жовтого кольору, як у ЗСУ – це чи не єдиний маркер приналежності до українських військових. Але в той же час, можна помітити, що той, кого «закопують» зв’язаний скочем білого кольору – а це вже маркер російських військ. Тож недопрацювали режисери;

– як і в попередньому відео чітко видно імітація рухів учасників відео. Так, двоє вояків розмашисто і різко кидають землю, але виключно на ноги і корпус того, кого карають. Постановку видає і глибина ями – видно, що коли закопуваний лежить на боці він вище краю ями.

– навіть використання української мови не рятую горе-режисерів – репліки того, хто озвучує виглядають сценарними, навіть художніми.

Тож, «вітаємо» косоруких пропагандистів, з черговим примітивним доробком. Для ватної аудиторії, так – це те що треба. Для адекватних людей – повна нісенітниця і примітивізм.

 

Матеріал підготовлено виданням “Вгору” і рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja