Фейк про те, що військовий зґвалтував жінку в поїзді «Харків-Київ» – Без Брехні
Фактчек

Фейк про те, що військовий зґвалтував жінку в поїзді «Харків-Київ»

Російська пропагандистка машина не зупиняється у своїх вигадках і видала черговий цинічний фейк. Зокрема, агітпроп розповсюдив інформацію про те, що військовий з Харкова, їдучи у відпустку в потязі «Харків-Київ», зґвалтував пасажирку. Як «доказ» росіяни додають скріншот нібито із Фейсбук-сторінки телеканалу «Суспільне Харків» з відповідною новиною. Однак такого допису не існує, а пропагандисти його створили за допомогою фоторедакторів. Деталі цього вкиду – далі у матеріалі.  

 

Пропагандисти розписали цілу «страшилку» про те, що трапилося у потязі «Харків-Київ». Зокрема, у їхньому дописі йдеться про те, що військовий з Харкова їхав у відпустку в плацкартному вагоні, де побачив красиву дівчину, і, пригрозивши їй ножем, зґвалтував.

«Обстоятельства выясняются, однако на данный момент известно, что преступник находился в состоянии алкогольного опьянения, заставил соседей по полкам покинуть плацкартное отделение, а девушку оставил, пригрозив ей ножом. Проводники попытались вмешаться, но в ответ услышали угрозы и, пока полиция была в пути, охочий до женской ласки «захисник» уже успел совершить акт насилля», – пишуть мовою оригіналу росіяни.

Для того, аби викликати довіру та ввести в оману читачів, фейкороби супроводили свій допис скріншотом начебто відповідної новини на Фейсбук- сторінці телеканалу «Суспільне Харків». Однак насправді такої новини немає – це показав пошук інформації на сторінці у соціальних мережах каналу. http://surl.li/hnxtsc

Окрім того, скріншот пропагандистів супроводжується лише заголовком новини і фотографією. У той час, як дописи на сторінці телеканалу «Суспільне Харків» містять також гіперпосилання на відповідні новини на їхньому сайті. А саму фотографію росіяни взяли із дописів українських розважальних Фейсбук-сторінок, які були опубліковані у липні цього року. Цією світлиною було проілюструвано історію про пасажирів потяга, які не могли поділити нижню полицю у вагоні.  http://surl.li/sjpihg

До того ж про випадок зґвалтування у потязі немає жодної інформації у відкритих джерелах: ні на сайті того ж Суспільного, ні сайтах поліції чи Укрзалізниці.

ВИСНОВКИ

У потязі «Харків-Київ» український військовий не ґвалтував пасажирку. Ця новина – чергова хвора вигадка пропагандистів.  Подібна брехня спрямована на дискредитацію воїнів ЗСУ в очах світової спільноти та українського суспільства. 

Таким чином пропагандисти також відволікають увагу від інформації про варварську жорстокість своїх же військових, які вчиняють сексуальне насилля на окупованих територіях.

Так, Офіс генпрокурора у відповідь на інформаційний запит ZMINA повідомив що з початку повномасштабної військової агресії РФ прокурори зафіксували 316 фактів сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК), зокрема серед потерпілих – 200 жінок, 114 чоловіків та 15 неповнолітніх (14 дівчат та 1 хлопець). http://surl.li/qjoeni

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja