Фейк про те, що випускникам у Львові видали стрічки з картою України без Криму – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що випускникам у Львові видали стрічки з картою України без Криму

Російська пропаганда поширює чергову «зраду». Цього разу вона стосується Кримського півострова. Одночасно практично у всіх соцмережах – від X та Вконтакте до Telegram i Tik-Tok, а на також на російських сайтах з’явилася інформація про те, що львівські школярі одягнули випускні стрічки, на яких зображена карта України без Криму. Однак фото, яке поширюють фейкороби, зроблене не у Львові, а оригінальну світлину вони змінили у фоторедакторі.  Далі розповідаємо детальніше.

 

«Львовским выпускникам раздали ленты с картой Украины без Крыма», – із таким меседжем у оригіналі поширюють на проросійських та пропагандистсььких ресурсах фотографію школярів.

На фото вони у вишиваному одязі, а на передньому плані дівчина із випускною стрічкою, яку традиційно одягають одинадятикласники на свято Останнього дзвоника.  

На стрічці, окрім написів, «Випускник» та «11-А клас» розміщена карта України, однак без Кримського півострова. Фотографію пропагандисти супроводжують іронічними підписами на кшталт, що це «абсолютно логічно», чи «почалася стадія прийняття», «зрада», «наступний етап без ДНР, ЛНР, Запоріжжя та Херсонщини». Вони навіть пишуть, що дівчину тепер внесуть у базу «Миротворця».

Однак насправді це фото було зроблене під час святкування Останнього дзвоника у школі №19 міста Тернополя. Відповідний репортаж опублікував у своєму Telegram-каналі місцевий сайт «20 хвилин». http://surl.li/uhssm

На оригінальному фото чітко видно, що карта України на випускній стрічці зображена з міжнародно визнаними кордонами усім цивілізованим світом, включно з півостровом Крим. Тож, очевидно, що півострів зумисне прибрали з мапи у фоторедакторі.

Окрім того, на сторінці в Instagram магазину, що виготовляє такі випускні стрічки, карта України зображена з Кримом. http://surl.li/uhsuo

ВИСНОВКИ

Пропагандисти поширюють подібні наративи про «ісконно рускую зємлю» ще з 2014 року, з часу анексії Кримського півострова. Очевидно, що черговий вкид направлений на внутрішню аудиторію та світову спільноту, щоб впливати на суспільну свідомість теорією, що Україні Крим не потрібен, ніхто півострів повертати не збирається, та й не зможе.

Однак це – не правда. «Демілітаризація Криму та повернення півострова під український прапор – це не лише питання відновлення суверенітету та територіальної цілісності України, а й єдиний ефективний спосіб гарантувати безпеку всій Європі», – на цьому наголосив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак під час участі в Міжнародній платформі за звільнення незаконно утримуваних рф цивільних осіб, яку було проведено в Києві в десяту річницю анексії АР Крим. http://surl.li/uhsws

Окрім того, анексію Криму росією не визнають усі члени НАТО. http://surl.li/uhswx

І, як розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, велика частка людей, зокрема кримських татар та етнічних українців, на території Криму чекають на звільнення півострова. http://surl.li/uhsyi

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja