Фейк про те, що високопоставлені офіцери ЗСУ загинули, а ті, хто їх замінив, не готові виконувати бойові завдання – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що високопоставлені офіцери ЗСУ загинули, а ті, хто їх замінив, не готові виконувати бойові завдання

Telegram-смітник “Приднестровец” продовжує публікувати фейки, які генеруються в росії. Цього разу вони повідомили, що перед контрнаступом були нібито знищені високопоставлені офіцери української армії і їхнє місце посіли нові командири.  http://surl.li/ifvbf

 

Джерело, на яке посилається паблік, – це пропагандистське видання з росії під назвою “Военная хроника”. Тобто саме джерело викликає недовіру та, в свою чергу, не має джерела. http://surl.li/imruq

Видання не наводить кількість нібито загиблих українських офіцерів. Формулювання «несколько» не дає відповідь на питання скільки. Словник української мови http://surl.li/imrvt надає таке тлумачення: Невизначена мала кількість (у межах від трьох до десяти). Тобто мова може йти про дійсно незначну кількість українських військових.

Немає також й офіційного тлумачення, що таке високопоставлений офіцер. Капітан, майор, полковник чи генерал? Таке формулювання надає нібито вагомість події, але в жодному разі не надає інформацію, яку можна перевірити.

Офіційні джерела України та навіть росії про знищення українських командирів, які займають значущу посаду, що може вплинути на виконання задумів Генерального штабу ЗСУ, не повідомляли.

Якщо мова дійсно про високопоставлених офіцерів, то їхнє місце не можуть зайняти щойно мобілізовані особи, як це робиться у рф. На значущі ділянки в такому разі можуть бути призначені тільки офіцери, які вже мають значний досвід та проявили себе як такі, що впораються з поставленими завданнями. Частіше це колишні заступники командирів, що вибули.

ВИСНОВОК

  • Цей фейк не містить джерела інформації, яке б викликало хоч тінь довіри.
  • Крім того, що сама по собі інформація – брехня, висновки, які наводить сміттярка, самі по собі нелогічні та можуть бути сприйняті хоч на скільки-небудь серйозно лише дуже неуважним читачем.
  • Тобто цей фейк фактично доводить, що пропагандистська машина ворога серйозно стурбована діями ЗСУ і навіть збрехати з розумом щось негативне не може. 

 

Матеріал підготовлено виданням “Інтент” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидіх дезінформації

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja