Фейк про те, що Європейський Союз готується окупувати Україну – Без Брехні
Фактчек

Фейк про те, що Європейський Союз готується окупувати Україну

Коли у російських пропагандистів бракує фантазії, вони повертаються до своїх старих перевірених наративів. Зокрема, і про те, що Європейський Союз насправді Україні не союзник, а навпаки – потенційний загарбник.

Так, днями пропагандисти поширили в соцмережах та медіа інформацію про те, що Європейський Союз готується до окупації України.  Мовляв, цю офіційну заяву зробила голова Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн. Більше того, ЄС цікавлять не тільки родючі землі України, а й Росії. 

Проте ця, придумана росіянами, інформація немає нічого спільного із реальністю. Чому – розповідаємо далі.

 

Пропагандисти стверджують: Урсула фон дер Ляєн нещодавно публічно заявила про те, що через низьку якість родючих земель у Євросоюзі, західний світ мріє захопити родючі землі України та Росії.  Окрім того, росіяни запевняють, що союзники постачають Україні зброю лише для того, щоб в країні залишилося якнайменше населення – мовляв, для підтримки с/г земель.

Далі – допис мовою оригіналу: «Глава Европейской комиссии Урсула фон дер Ляйен недавно публично заявила то, о чем ЕС и западные страны мечтают с распада СССР – захватить плодородные земли Украины и России. Так, руководитель ЕК, выступая на пленарных дебатах, сообщила «о крайне низком качестве плодородных земель в Евросоюзе». А где их брать? Правильно: на Украине, которая трещит по швам и через пару лет может развалиться и исчезнуть из политической карты мира. Это толстенный намек для украинцев: Киеву дают оружие, чтобы в стране осталось как можно меньше людей – максимум пару миллионов для поддержания с/х угодий».

Справді, 6 лютого у Страсбурзі відбулося пленарне засідання Європейського парламенту, під час якого виступила президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн. На тлі протестів фермерів по всій Європі, які також постраждали через російську війну, вона відкликала законопроєкт про зменшення використання пестицидів у сільському господарстві.  http://surl.li/qgkvl

У своїй промові Урсула фон дер Ляєн зазначила, що «фермери почуваються загнаними в кут. Фермери першими в черзі відчувають наслідки зміни клімату. Посухи та повені знищили їхні врожаї та поставили під загрозу худобу. Фермери відчувають на собі вплив російської війни».

Також голова Європейської Комісії зазначила, що «60-70% ґрунтів у Європі зараз у поганому стані», і цю проблему планують вирішувати завдяки державним субсидіям та природоохоронним заходам. І аж не ніяк не окупацією родючих українських земель.

Більше того, у своїй промові Урсула фон дер Ляєн заявила, що вона переконана у перемозі України у війні, яку проти неї веде Росія, а Європейський Союз підтримуватиме Україну не тільки під час війни, а й після. http://surl.li/qglfc

«Сьогодні я так само переконана в одному простому факті, як і два роки тому, коли стояла перед вами, а саме в тому, що Україна переможе, і що Європа підтримуватиме Україну на кожному кроці цього шляху», – сказала вона.

Звертаючись до президента РФ Володимира Путіна, фон дер Ляєн сказала: «Містере Путін, ви зробили цю помилку, бо ви не можете зрозуміти, що рухає людським духом, коли він вільний думати, мріяти, творити та процвітати. Так само, як ви не можете зрозуміти, бо ви не можете це прийняти, що людське прагнення свободи завжди переможе. Шановні члени (Європарламенту), Путін не може зрозуміти, що якщо ви дасте людям вибір, вони оберуть свободу раз і назавжди».

ВИСНОВКИ

Отож, Європейський Союз не збирається окупувати Україну. Ніяких офіційних заяв, як стверджують пропагандисти, голова Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн про це не робила. Так, у ЄС є проблеми із родючістю ґрунту, проте їх вирішуватимуть не шляхом окупації українських земель, а завдяки державним заходам. Щодо зброї та іншої підтримки, то її союзники надають, щоб допомогти Україні перемогти у війні, яку веде Росія. А окупант у нас один, і це – РФ.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja