Фейк про те, що загиблого військового не дозволили поховати на кладовищі – Без Брехні
Фактчек

Фейк про те, що загиблого військового не дозволили поховати на кладовищі

Знову ТГ-канал “Укропский фреш” відзначився недолуго створеним фейком. Попри те, що на відео з тіктоку, яке вони використали, написано лише «Захисника України, який загинув, везли полем на кладовище, бо господарі цвинтаря не пропустили», фейкарі придумали альтернативну історію.
Нібито в селі Пісківка Бучанського району директор цвинтаря відмовився надавати місце для поховання військового ЗСУ і похоронну процесію просто не пустили на територію цвинтаря. І заразом закидають, що це винний ТЦК, бо не потурбувався.

На відео жінка обурена тим, що адміністрація не пропустила похоронну процесію пройти через головну алею цвинтаря – через це процесія мала їхати польовою дорогою.  Тут уже очевидно, що історія пропагандистами перекручена. Але все виявилося ще цікавіше.

Як відповіли на запит колєгам з StopFakeтаких інцидентів у їхній громаді не траплялося. Ба більше, представниця громади повідомила, що відео було знято не в селі Пісківка, оскільки їхній цвинтар виглядає зовсім інакше”.

На відео був помітний нік користувача Tiktok @nadyaaaaaaa77, відео справді було опубліковане на сторінці @nadyaaaaaaa77 23 липня і в коментарях до цього відео деякі користувачі написали, що цей цвинтар розташований у Святовасилівській громаді Дніпропетровської області.
Відео з цього ж похорону за 22 липня вдалося знайти у групі Facebook «Святовасилівський сільський будинок культури» .  На відео чітко видно ту саму церкву та ту ж саму поховальну процесію.

Також в кадр потрапляє табличка “Ремонт” та стрічка, якою загороджено кладовище

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja