Фейк про те, що західні області України «тимчасово перейдуть під протекторат Польщі» – Без Брехні
ВолиньПропаганда-СТОПФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що західні області України «тимчасово перейдуть під протекторат Польщі»

Чим потужніше стає підтримка України з боку Польщі, тим біснуватиміше стає кремлівська пропаганда. На тлі того, що польське керівництво стало локомотивом у створенні «танкової коаліції» союзників України, а зараз саме Польща активно педалює та піднімає питання передачі нам сучасних західних літаків, інформаційні посіпаки недофедерації розгорнули широкомасштабне ІПСО по декількох напрямках по дискредитації україно-польських відносин.

Цього разу у центрі уваги вкиду стара-нова тема про Західну Україну під «владаю Польщі» – начебто вже є угода про «тимчасовий польський протекторат» цих областей. Звідки ростуть ноги і стирчать вуха у цього фейку – далі у матеріалі.

 

Відома російська інформаційна помийка «Царьград» поширили цей вкид http://surl.li/euedz. Принаймні, десятки дрібніших вірусних ресурсів посилаються саме на це так зване видання. Той же зміст, що і у «Царьград» у істеричному захопленні цитує і сумнозвісний, «прошу прощения» – ілля кива у своєму телеграм-каналі. Проте він не згажує колег-пропагандистів. Можливо тому, що на «Царьград» ця «новина» видалена (хоча на всіх інших ресурсах вона і досі є).

«Западные территории Украины будут в безопасности, если временно перейдут под протекторат польского государства», – так повідомляє «Царьград» посиляючись на заяву прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького.

«При этом польский премьер заверил, что такое решение является «временным» и необходимым в сложившейся ситуации. Моравецкий пояснил, что Зеленский, отдав западную Украину под протекторат Польши, защитит эти территории от Российской Федерации. Премьер пояснил, что Москва не станет «нападать» на страну, которая защищена членством в НАТО.

Отметим, что ранее власти Польши активно отрицали данные российской разведки о том, что страна планирует аннексировать Западную Украину…»

Поширюючи цей вкид і посилаючись на Маровецького, пропагандисти ні словом не обмовилися де саме і коли зробив таку заяву польський прем’єр-міністр.

Враховуючи, що активна фаза поширення фейку припала на 6 лютого, то потенційно є два публічних виступи Маровецького, які могли послугувати приводом для вкиду.

6 лютого у Варшаві відбулася конференція з приводу огляду діяльності Польщі на підтримку України. http://surl.li/eueik

І 6 лютого іспанське видання El Mundo опублікувало розгорнуте інтерв’ю з Матеушем Моравецьким. http://surl.li/euejb

Ні у першому, ні у другому виступах немає жодного слова про «тимчасовий протекторат» Польщі Західних областей України для захисту. Більше того, навіть російські центральні ресурси, такі як «РИА», «Lenta. ru», «Комерсант», цитуючи Маровецького акцентують і виносять у заголовок зовсім інший меседж, який вважають ключовим: «Премьер Польши допустил начало третьей мировой войны из-за Украины».

Тобто, або методички із кремля розсилали різні, або таки так – польський прем’єр-міністр ні словом не обмовився про «тимчасовий протекторат».

Ключові ж меседжі на конференції у Варшаві, на яких акцентували увагу європейські медіа були наступні:

– «…росія сподівалася, що це буде бліцкриг, але цей план провалився. Однак Захід і вільний світ мають зробити все можливе, щоб ця війна стала для путіна Ватерлоо російського імперіалізму і колоніалізму»

– «… багато хто й надалі не хоче повірити, що війна в Україні, якщо б вона, не дай Бог, була переможною для росії, може бути прелюдією до нової агресії величезних масштабів і саме таким є задум москви»

– «…економічне відновлення України є необхідною умовою для безпеки усієї Європи. Україна сьогодні є твердинею свободи Європи…»

 

 

Матеріал підготовлено виданням “Брехунець” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja