Фейк про те, що ЗСУ нібито можуть розпочати повстання проти Зеленського – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що ЗСУ нібито можуть розпочати повстання проти Зеленського

Брехню розповсюдило пропагандистське видання «Вести.ru» з посиланням на громадянина США. http://surl.li/laqyw В повідомлені йдеться, що на думку колишнього аналітика ЦРУ Ларрі Джонсона українські військові можуть підняти повстання проти Президента України Володимира Зеленського. В інтерв’ю YouTube каналу Dialogue works він заявив “Я чекаю подібного, здивований, що цього ще не сталося”. Фейк опубліковано зі заголовком «ЗСУ можуть розпочати повстання проти Зеленського».

 

Фото http://surl.li/larag

Ларі Джонсон дійсно працював з 1985 по 1989 рік в ЦРУ. Найвище досягнення – головний регіональний аналітик у справах Центральної Америки, спеціалізація – транспорт. У ЦРУ Ларрі пропрацював до жовтня 1989, після цього він залишив розвідку і влаштувався у Відділ контртероризму Державного департаменту (Office of Counter Terrorism at the Department of State). Пропрацював там Джонсон до жовтня 1993-го року. Зараз керує компанією ‘BERG Associates, LLC.

За інформацією VoxUkraine http://surl.li/larbi в США цей аналітик вже давно заробив репутацію ненадійного джерела. Перед терактом 11 вересня 2001 року цей «фахівець» в інтерв’ю розповів, що в Америці дуже перебільшують загрозу від Бена Ладана. Також неодноразово був помічений в розповсюджені неправдивої інформації щодо кандидатів в президенти. Зараз Ларі Джонсон спеціалізується на відбілюванні репутації рф та не соромиться просувати у США явно проросійськи наративи.

Тобто в цьому випадку пропагандисти взяли за базу думку громадянина США, назвали його колишнім аналітиком ЦРУ, але не нагадали, що в ЦРУ він не працює понад тридцять років, та додали гучний заголовок, який не відповідає дійсності. Далі в тексті немає жодного навіть натяку на аргументацію чи додаткові аргументи. Все базується на висловлюваннях Джонсона, який розказую про те, що не має результатів контрнаступу, у ЗСУ великі втрати тощо.

ВИСНОВОК

Пропагандисти ворога як і раніше мають потребу в спікерах. Цього разу вони використали старий прийом – взяли за базу думку одного громадянина США, який і до цього просував необхідні їм сенси та додали гучний заголовок. Як і раніше фейк більше спрямований на споживача в середині рф, якому треба розказувати, що партнери України не вірять в успіх ЗСУ.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja