Фейк про те, що зупинку у Херсоні обстріляла батарея «Градів» ЗСУ – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Фейк про те, що зупинку у Херсоні обстріляла батарея «Градів» ЗСУ

Учора, 21 лютого, терористичні війська рф завдали цинічного удару просто по середмістю Херсона. Внаслідок обстрілу загинули п’ятеро містян, ще понад 20 осіб отримали поранення.

Попри те, що постійні обстріли обласного центру ведуться з непідконтрольних Україні територій лівого берега Херсонської області, ворожі пропагандисти знову спробували перекласти свій злочин на військовослужбовців ЗСУ. Для цього вигадали навіть містичну «батарею БМ-21 «Град», яку нібито хтось бачив на деокупованих територіях поблизу з Херсоном.

 

Майже одразу після того, як в соціальних мережах почали з’являтися перші світлини та відео з наслідками обстрілу, у ворожих Telegram-каналах з’явилися публікації на кшталт «ЗСУ обстріляли Херсон», «Удар по Херсону вівся з Молодіжного» тощо.

Головним меседжем у цих заявах окупантів було, те що буцімто нещодавно в районі населених пунктів Музиківка, Висунці (в тих повідомленнях чомусь «Вєсуни») та Молодіжне помітили переміщення батареї Градів». Нібито вона кілька разів міняла місце своєї дислокації й, звісно ж, розміщалася поруч з місцями проживання мирних жителів. Насправді жодних «Градів» у цих локаціях ніхто насправді не бачив і вигадали їх саме для того, аби прикрити злочин окупантів.

Адже саме на цей підрозділ «Градів» ворог й «повісив» обстріл міста:

«За характером воронок, пошкоджень будівель та напрямку розльоту уламків обстріл вівся з території, де раніше було помічено батарею реактивної артилерії ЗСУ», — як під копірку пишуть пропагандисти.

От тільки не зазначають, з якого ж саме населеного пункту мали відбуватися обстріли, адже Молодіжне та Музиківка насправді в різних напрямках від міста. Відповідно, й напрям розльоту уламків мав би бути різним, залежно від конкретного населеного пункту, звідки, за версією терористів, ЗСУ мали б завдати удару.

Більш того, окремі пропагандисти по-своєму трактують «розліт уламків», якого на відео та фото з місця подій насправді не видно. Якщо одні все ж показують ймовірний обстріл з боку Молодіжного, то інші — взагалі з полів між Степанівкою та Зеленівкою.

Отже, навіть між собою окупанти не змогли домовитися про версії для того, аби скинути свою провину на ЗСУ. Та «найцікавішим фактом» від окупантів є те, що вони неможливість прильотів з лівобережжя обґрунтовують тим, що зупинка, по якій поцілили ворожі снаряди, «з боку Дніпра закрита багатоповерхівками». І це також не відповідає дійсності.

Таке твердження означає, що люди, які вигадують ці фейки, не орієнтуються у Херсоні й, можливо, ніколи не бували в місті. Адже Херсон стоїть на Дніпрі, а це означає, що він підіймається від узбережжя вгору й практично лежить на долоні у ворога по той бік річки. Багатоповерхівки не можуть закрити конкретно цю ділянку міста, адже їх на маршруті прольоту снарядів просто нема — в сторону Дніпра веде сама дорога.

А будівлі, розташовані між місцем влучання та Дніпром, стоять нижче від місця трагедії, тож також не могли захистити мирних жителів від загибелі.

Нагадаємо, що це не вперше потужні обстріли Херсона з лівобережжя пропагандисти в порушення будь-яких норм логіки та географії намагаються перекласти на Збройні сили України. Так, обстріл середмістя 24 грудня 2022 року, коли внаслідок влучань по будівлі ЦУМу також загинули мирні люди, окупанти переклали на ЗСУ. От тільки яким чином «ракети HIMARS» мали облетіти будівлю й поцілити у її тилову для наших воїнів зону, ворог так і не пояснив.

Рівно, як і зараз ворожі пропагандисти не змогли пояснити, як українські снаряди могли поцілити у фронтову частину цієї будівлі, якщо «місце обстрілів» розташовано за нею.

Також ворог вигадав інформацію про те, що на місце обстрілів одразу ж «звезли безліч журналістів», які почали фіксувати наслідки обстрілів. Це також не відповідає дійсності, адже жодне видання чи телеканал насправді не надіслав на місце кореспондентів, побоюючись за їх життя.

Фото та відео з місця подій, попри численні заклики місцевої влади та правоохоронців, почали викладати самі містяни у приватних акаунтах у соцмережах, також їх підхопили окремі Telegram-канали (у тому числі й ворожі), які називають себе «інформативними» й, навіть, «журналістськими», але насправді не мають з цими означеннями нічого спільного. Централізованого підвезення журналістів на місце трагедії не було.

Ми розуміємо, що шукати логіки та правди в повідомленнях ворожих пропагандистів нема сенсу, але вбачаємо за необхідне розвінчувати їх брехню. Адже саме такими повідомленнями окупанти не просто намагаються дискредитувати наших оборонців, але й легітимізувати свою агресію проти мирних жителів нашого регіону.

Матеріал підготовлено проектом Кавун.Сyti в рамках ініціативи Мережа з протидії дезінформації

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja